کد خبر : 2910

رئیس پلیس گمرک امنیت اقتصادی ناجا از شروع فاز دوم استقرار پلیس گمرک در بنادر و پایانه های مرزی کشور خبر داد.

سرهنگ هادی رفیعی کیا در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در اجرای تدبیر سردار فرمانده ناجا فاز دوم استقرار پلیس در بنادر و پایانه های مرزی کشور کلید خورد.

وی افزود: با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری، استقرار پلیس در بنادر ملوانی کشور و در استان های بوشهر، خوزستان و هرمزگان با شروع ساماندهی این بنادر از سوی سازمان های متولی همانند بنادر و دریانوردی و گمرک انجام خواهد شد.

رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی ناجا در ادامه عنوان کرد: استقرار پلیس در گمرکات مرزی رازی، تمرچین، منطقه آزاد ارس، جلفا، منطقه آزاد انزلی، آستارا، لطف آباد، دوغارون، میر جاوه، منطقه ویژه اقتصادی سیر جان، ماهیرود، مهران، بازارچه مرزی شیخ صلح، خسروی، منطقه ویژه اقتصادی کاوه، اینچه برون، منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، نوشهر، بندر امیر آباد، بیله سوار، سیرانبند بانه، فرودگاه پیام استان البرز، گمرک غرب تهران و گمرک شهریار در دستور کار پلیس و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده که در نیمه اول سال جاری موضوع جانمایی و استقرار در آنها عملیاتی می شود.

سرهنگ رفیعی کیا تصریح کرد: تجربه ای که از استقرار پلیس در فاز اول و در 11 مرز ورودی کشور به دست آمده اهمیت و اولویت اشرافیت اطلاعاتی برحوزه های قانونی، ساختارها، فرآیندها و تجارت را بیشتر از گذشته به اثبات رساند.

وی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی پلیس که از اولویت های ابلاغی ناجاست با در اختیار گرفتن فناوری های نوین و تجهیز مرکز پایش هوشمند پلیس گمرک در مرکز آغاز شده و تکمیل آن در نیمه اول سال جاری گام بسیار مهمی در جمع آوری اطلاعات و کنترل هوشمند واردات و صادرات خواهد بود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی