کد خبر : 9878

عضو هیات رئیسه مجلس:

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مسئولیت اشتباه خود در بی توجهی به مقوله سلامت در دوران کرونا را بپذیرد.

علی کریمی فیروزجایی  افزود: سلامت عمومی مردم در عرصه حکمرانی از اهمیت راهبردی برخوردار است.

نماینده مردم بابل بااشاره به تناقض های فراوان در رفتار ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: افزایش نگران کننده  روند ابتلای مردم به کرونا در موج چهارم نتیجه تصمیمات غلط ستاد ملی مقابله با کرونا در آزاد سازی سفرهای نوروزی است.

دبیر هیات رئیسه مجلس گفت: بی توجهی آشکار مسئولان ارشد ستاد ملی مقابله با کرونا به نظرات فنی و کارشناسی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فاجعه آمیز است.

کریمی فیروزجایی با اشاره به مسئولیت رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: رئیس جمهور بعنوان عالی ترین مسئول این ستاد ملی، مسئولیت تصمیم اشتباه خود را در این زمینه را بپذیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید برلزوم اصلاح رویه جاری ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این ستاد ملی بخاطر ایفای نقش راهبردی در سلامت جامعه نباید تحت تاثیر نگرش های سیاسی مدیریت شود.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تجلیل از تلاشها و عملکرد کادر درمانی کشور در دوران کرونا تصریح کرد: بی توجهی به مصالح ملی در دستور کار ستاد ملی مقابله با کرونا، توهین آشکار به تلاشگران عرصه سلامت عمومی تلقی می شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اهمیت استحکام بنیان  تصمیمات علمی بویژه در حوزه بهداشت و سلامت عمومی گفت: افزایش چشمگیر روند ابتلا به ویروس مرگبار کرونا در تعطیلات نوروز امسال دستاوردهای موفق یکساله اخیر کشور را بر باد داد.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر مسئولیت محوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در عرصه سلامت ملی خاطر نشان کرد: وزیر بهداشت بعنوان متولی امر درمان کشور باید با اقتدار بیشتری  در میدان حاضر باشد.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور، دخالت بی منطق افراد سیاسی در عرصه تصمیم سازی در عرصه سلامت را محکوم کرد و افزود: دستگاه قضایی باید در تداوم تلاش موفق خود در حفظ حقوق عامه باعاملان اخلال در ستاد ملی مقابله با کرونا برخورد کند.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم گفت: چشم پوشی از قصور تعمدی برخی از مسئولان ارشد خسارت‌های جبران ناپذیری برجای می گذارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی