کد خبر : 9777

حاجی دلیگانی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس خبر داد:

عضو کمیسیون قضایی مجلس از رفع برخی از ایرادات شورای نگهبان به لایحه شوراهای حل اختلاف در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: یکی از ایرادات اساسی در مورد ماده ۵ مکرر و استخدام کارکنان بود که قرار شد در نشست آتی کمیسیون تعیین تکلیف شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی   در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه 17 فروردین ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه دو فوریتی شوراهای حل اختلاف با حضور مسئولانی از قوه قضائیه، شورای نگهبان، دادگستری و کارشناسانی از مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد و گفت: شواری نگهبان به 17 ماده از لایحه ایراداتی گرفت که ایرادات 14 ماده رفع و سه ماده آن مراعا ماند که در جلسه آتی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 
حسینعلی حاجی دلیگانی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از ایرادات اساسی در مورد ماده 5 مکرر لایحه و استخدام کارکنان بود که شورا آن را مغایر اصل 75 قانون اساسی دانسته بود.

وی ادامه داد: راهکارهایی برای رفع این ایراد توسط نمایندگان پیشنهاد شد از جمله اینکه به نحوی بخشی از منابع دو و نه دهم میزان اعتبارات بودجه کشور که سهم دستگاه قضا است و دولت به تعهدات خود در مورد آن عمل نکرده و آن را پرداخت نمی‌کند برای جذب کارکنان هزینه شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس یازدهم یادآور شد: همچنین پیشنهاد شد که بخشی از منابع جذب کارکنان شوراهای حل اختلاف را از محلی که برای استخدام کارکنان دفتری غیرقضایی دادگستری پیشنهاد شده تامین کنند.

حاجی دلیگانی افزود: در نهایت قرار شد این موضوع توسط اعضای کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و تعیین تکلیف شود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی