کد خبر : 9705

علیزاده:

نماینده مردم دهلران در مجلس گفت: چهارخطه کردن مسیر ایلام بدره و دره شهر بعنوان پروژه ملی تعریف شده و علاوه بر بودجه های جاری مبلغ ۴۵۰ میلیاردتومان از محل ماده ۵۶ به این امر اختصاص یافته است.

بهزاد علیزاده به منظوررفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی ودامی و پرورش دهندگان ماهی در قفس جلسه ای با رئیس سازمان  جهاد کشاورزی استان،رحیمی معاون تولیدات دامی، سلیمانی مدیرکل شیلات،فرمانداروجمعی از مسئولین ادارات شهرستان در سالن جلسات  فرمانداری بدره برگزار کرد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان،دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بالای استان ایلام و شهرستان بدره در بخش کشاورزی و دامپروری ادامه  داد: با توجه به عضویت در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به طور ویژه و تخصصی پیگیر مسائل مربوط به این حوزه خواهدبود  و در اردیبهشت ماه جاری جلسه ای با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی در ایلام برگزار می شود.

علیزاده افزود: در بودجه ۱۴۰۰ اصلاحات خوبی جهت کمک به بخش های کشاورزی و دامپروری انجام شده است.

وی با اشاره به تحویل کنسانتره به جای مواد خام به دامداران گفت: این روش مطلوب تر است ولی باید تنوع لازم در تولید کنسانتره ها ایجاد گرددتا نظر دامداران و پرورش دهندگان هم تامین شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با اشاره به درخواست ها و مشکلات مطرح شده توسط دامداران و کشاورزان گفت: پس از بررسی و کارهای کارشناسی و شناسایی مشکلات در تهیه و توزیع نهاده ها بین کشاورزان و دامداران ،سامانه هایی آماده شده و وکلیه مرغداران با ثبت نام در این سامانه و تهیه کدهای اختصاصی ،به موقع و مقدار لازم نهاده های خودرا دریافت میکنند که این کار برای گاوداریهای صنعتی هم درحال انجام است.

اقدسی افزود:هفت کارخانه فعال در زمینه تولید کنسانتره دامی وجود دارد که آنالیز،ترکیب و تولید نهاده ها را انجام می دهند.

علیزاده نیز در بازدید میدانی از روستاهای گله دار،دولگلاب و آبهرپایین  با حضور فرماندار ،دهیاران و مردم منطقه  به بررسی مشکلات آنها پرداخته و جهت تکمیل زیرساخت های روستای گله دار ۲۵۰ میلیون تومان و روستای آبهرپایین هم مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص دادند.

 وی با تاکید بر پیگیری مطالبات عمومی مردم  ادامه داد :چهارخطه کردن مسیر ایلام بدره و دره شهر بعنوان پروژه ملی تعریف شده و علاوه بر بودجه های جاری مبلغ ۴۵۰ میلیاردتومان از محل ماده ۵۶ به این امر اختصاص یافته است. 

علیزاده درپایان از کارگاه تولیدی لباس شهرستان بدره بازدید ودرجریان مشکلات این کارگاه تولیدی قرارگرفت و یادآورشد: بنابه شعار امسال که مقام معظم رهبری  به زیبایی نامگذاری کردند درجهت رفع مشکلات این کارگاه تمام تلاش خودرابکار خواهد گرفت

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی