کد خبر : 9423

نوروزی خبر داد:

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از پیش بینی اعتبار ۳۰۰ میلیاردی برای اشتغال زندانیان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای نخستین بار با پیشنهاد این کمیسیون خبر داد.

حسن نوروزی با بیان اینکه برای نخستین بار با پیشنهاد کمیسیون قضایی و حقوقی، مجلس یازدهم 300 میلیارد برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور اشتغال زندانیان در لایحه بودجه 1400 پیش‌بینی کرد، گفت: در راستای بند ( ج ) تبصره 16 ماده واحده بودجه پیشنهاد دادیم که بانک‌های عامل 300 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه، در اختیار کارآفرینان زندان‌ها و همچنین زندانیانی که در زندان باز یا به دلیل استفاده از پابند و دست‌بند الکترونیکی در فضای بیرون زندان هستند برای اشتغال‌زایی قرار دهند تا بتوانند مخارج خانواده‌های خود را تامین کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمایت از خانواده‌های زندانیان تاکید کرد و افزود: خانواده زندانیان برای تامین معیشت با مشکل مواجه می‌شوند و اگر نسبت به تقویت کارگاه‌های زندان‌ها اقدام کنیم مشکل معیشتی آنها حل خواهد شد.

وی ایجاد اشتغال برای زندانیان را گامی مهم و موثر برای کاهش جرائم دانست و ادامه داد: توجه به اختصاص اعتبار و بودجه برای اشتغال پایدار زندانیان آزاد شده از بروز جرم و بازگشت مجدد آنها به زندان‌ها جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم یادآور شد: اختصاص تسهیلات قرض‌الحسنه به زندانیان برای نخستین بار است که در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفته و اگر مسئولان زندان‌ها بتوانند به ما در جهت اخذ این تسهیلات کمک و گزارشی از وضعیت اجرای مصوبه در پایان سال ارائه کنند در بودجه 1401 مبلغ را به دو تا سه برابر افزایش خواهیم داد.

نوروزی افزود: اغلب زندانیان از سر فقر، نداری و نیازمندی در زندان هستند و به طور قطع توجه به اشتغال و معیشت آنها می‌تواند در کاهش تعداد زندانیان موثر باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی