کد خبر : 9409

قاضی زاده هاشمی در ستاد ملی مقابله کرونا:

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به سرعت سیر بالای ویروس انگلیسی گفت: قدرت پیش‌بینی در خصوص سرعت سرایت ویروس کرونای انگلیسی در شهرها به شدت پایین آمده و ترددها باعث افزایش روند بیماری می‌شود.

 
 سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد گفت: متاسفانه شرایط خوزستان بدتر شده و تعداد مبتلایان به کرونا بسیار زیاد شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه وضعیتی که ویروس انگلیسی ایجاد کرده سرعت فوق العاده بالایی دارد و افراد را سریع بدحال می کند، اظهار داشت: این ویروس در سنین پایین، حتی کودکان وضعیت بد تنفسی ایجاد می کند در حالی که این حالت در ویروس ووهان دیده نمی شد و از این نظر خیلی نگران کننده است.

وی با بیان اینکه ویروس انگلیسی قدرت پیش بینی را کاهش داده است، تصریح کرد: ویروس ووهان را می توانستیم ظرف دو هفته پیش بینی کنیم که کدام شهرها وضعشان بدتر یا بهتر می شود ولی الان به علت سرعت سیر بالایی که دارد قدرت پیش بینی ما را به شدت کاهش داده است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: استان های همجوار خوزستان مانند چهارمحال و بختیاری نیز کم کم وارد وضعیت نامناسبی شده اند و باید به این موضوع توجه ویژه ای کرد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: بعضی از استان های مرکزی کشور همانند البرز، قم، تهران و قزوین به علت اینکه مورد تردد مردم همه کشور بوده و جمعیت مهاجر زیادی دارند که به آنها تردد می کنند، احتمال سرایت را در این استان ها بالا می برند که نیاز به توجه دارد.

وی با اشاره به گزارش هایی مبنی بر عدم تاثیر جدی تزریق واکسن کرونا برای پیشگیری از این ویروس، توضیح داد: طبق این گزارش ها به چند دلیل هنوز معلوم نیست واکسیناسیون در کشورهای خارجی تا چه میزان تاثیر جدی روی پیشگیری بگذارد.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: از طرفی هنوز حجم زیادی واکسن وجود ندارد و برای قطع چرخه پاندمی کرونا باید حدود 60 درصد مردم دنیا واکسیناسیون شوند که هنوز این حجم از واکسن در دنیا تولید نشده، از سوی دیگر بسیاری از کشورها فقیر بوده و امکان خرید و تزریق واکسن را ندارند لذا این موضوع طول خواهد کشید.

وی در خصوص تصمیمات اتخاذ  شده برای سفرهای نوروزی بیان کرد: سفرها برای شهرهای آبی و زرد با رعایت پروتکل ها انجام می شود که در جلسات آتی شهرهای آبی و زرد مشخص خواهند شد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان در مورد کمبود نیروی انسانی در بیمارستان ها و کادر درمانی با ابراز تأسف از کمبود پرستار، خاطرنشان کرد: علاقه مند بودیم تا تعرفه گذاری خدمات پرستاری که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند در مجلس و در کمیسیون تلفیق رای بیاورد اما متاسفانه با وجود پیشنهادات خوبی که داده شد، امکان پذیر نشد که شاید مجلس و کمیسیون باید توجه جدی تری می کرد

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی