کد خبر : 9135

نماینده زنجان در مجلس یازدهم:

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: چشم اندازه گردشگری و طرح‌های زیرساختی برای روستای گاوازنگ در نظر گرفته شده بوده که با تغییر دولت‌ها توسعه این روستا به صورت راکد و ساکن باقی ماند.

مصطفی طاهری  در مورد مشکلات اهالی روستای گاوازنگ گفت:  گاوازنگ در شمال شهر زنجان قرار دارد، دارای ظرفیت گردشگری بسیار بالای است اما به دلیل بی توجهی مسئولان  به این روستا از محرومیت‌های بسیاری نظیر آب، گاز و حتی امکانات بهداشت در رنج هستند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر این روستا در حریم شهر قرار دارد و بنیاد مسکن در توسعه روستا نقشی نداشته و از بلاتکلیفی به شدت رنج می‌برند. منابع طبیعی زمین روستا را متعلق به خود می‌داند و اجازه ساخت و ساز نمی‌دهد. دستگاه‌های خدمات رسان هم به این دلیل(بهانه) امکانات آب و گاز و .... را در اختیار روستائیان محترم قرار نمی‌دهد. 

گردشگری مغفول مانده روستای گاوازنگ

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: برخی از اهالی روستا در شرایط اقتصادی مناسبی قرار ندارند و واقعا نیازمند هستند اما وجود دارند افرادی که فقط واحد مسکونی و زمینی را خریداری کرده به امید توسعه یافتگی راه اندازی گردشگری در این روستا سرمایه گذاری کرده با تمام این تفاسیر از امکانات آب و برق محروم هستند به دلیل چشم اندازه‌ای که برای این روستا در نظر گرفت شده و عملیاتی نشده  فقیر و غنی در این روستا یک دست می سوزند.

انتشار فیلم و تصاویر ناخوشایند از کوچه و پس کوچه های گاوازنگ این روستا، با ظرفیتی که دارد  با فرمت روستایی توسعه نمی‌یابد و باید به روش شهری به سمت توسعه پیش رود

وی تاکید کرد: انتشار فیلم و تصاویر ناخوشایند از کوچه و پس کوچه های گاوازنگ این روستا، با ظرفیتی که دارد  با فرمت روستایی توسعه نمی‌یابد و باید به روش شهری به سمت توسعه یافتگی پیش رود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: چشم اندازه گردشگری و طرح‌های زیرساختی برای روستا در نظر گرفته شد قرار شد اهالی روستا به مکان دیگر منتقل شوند در همین خصوص زمین‌های برای اهالی روستا واگذار شود این برنامه‌ها برای دولت‌های پیشین بوده است و با تغییر دولت‌ها توسعه روستا به صورت راکد و ساکن باقی ماند.

طاهری در پایان خاطر نشان کرد:  فاصله این منطقه با شهر زنجان بسیار اندک است و گویی به فضای شهری متصل شده است. به همین‌ خاطر کمبود امکانات برای ساکنان این روستا خیلی تاسف‌بار به نظر می‌رسد رسیدگی  به شرایط این روستا نیازمند توجه دولت و مسئولان دولتی است.

بیشتر بخوانید: 

به گزارش خانه ملت؛ گاوازنگ (ائل داغی)، واژه‌ای که برای هر شهروند زنجانی یادآور یک منطقه تفریحی محسوب می‌شود. این منطقه تفریحی در شمال شهر زنجان قرار دارد که با یک جاده آسفالته سه کیلومتری به شهر متصل شده است. گاوازنگ نام یک کوه مشرف به این منطقه تفریحی است که ارتفاع آن 1850 تا 2015 متر است. گاوازنگ یک چشمه هم دارد و یکی از ارتفاعات مهم شهر زنجان محسوب می‌شود که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.براساس آمار جهاد سـازندگی در سـال ۱۳۶۰، روسـتای گاوازنـگ دارای ۲۴هکتـار زمـین آبـی و ۹۲۷ هکتار زمین دیم است و مجموع آن ۹۵۱هکتار است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی