کد خبر : 9086

اسماعیلی تاکید کرد:

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس، از تلاش این کمیسیون برای رفع تبعیض ناشی از همسان‌سازی حقوقی بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و تاکیدکرد که از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به‌طور جدی دفاع خواهند کرد.

ولی اسماعیلی ، در رد اظهارنظرهایی مبنی بر وضعیت نامطلوب اعتبارات تخصیص یافته به حوزه اجتماعی در لایحه بودجه 1400، گفت: انصافا بودجه اجتماعی این گونه نبوده و کمیسیون اجتماعی هم تمام تلاش خود را بکار گرفت تا اعتبارات این بخش را تا جایی که امکان داشت، افزایش دهد.

افزایش 2 برابری اعتبارات حوزه آسیب‌های اجتماعی در بودجه 1400

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصادیق افزایش اعتبارات بخش‌های مختلف حوزه اجتماعی در بودجه 1400، ادامه داد: ما تلاش کردیم تا اعتبارات مربوط به بخش‌های مختلفی که به این کمیسیون مربوط می شود افزایش یابد، کما اینکه در کمیسیون تلفیق بودجه آسیب‌های اجتماعی، معلولان و اقشار تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی همچون سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، رزمندگان معسر و والدین شهدا را به دو برابر افزایش دادیم.

حقوق معلولان متناسب با نرخ امکانات مورد نیازشان افزایش داده شد

وی تصریح کرد: ما حقوق معلولان شدید را از معلولان متوسط جدا کردیم و میزان حقوق آنها را متناسب با افزایش نرخ ابزار و امکاناتی که نیاز دارند، افزایش دادیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اعتبارات تخصیص یافته به سازمان تامین اجتماعی از دیگر بخش‌های مرتبط با این کمیسیون بود که مبلغ 60 هزار میلیاردی که در لایحه بودجه دولت تعیین شده بود را به 120 هزار میلیارد افزایش دادیم، بنابراین ما به سهم خود برای بخش‌های مختلف حوزه اجتماعی سنگ تمام گذاشتیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ساماندهی وضعیت مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری در کل کشور از دیگر پیشنهادات این کمیسیون بود که در لایحه بودجه 1400 لحاظ شد.

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را بکار گرفتیم تا تبعیضی که در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی وجود دارد در لایحه بودجه 1400 رفع شود و در صحن نیز تامین اعتبارات لازم برای همسان‌سازی حقوق آنها را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی