کد خبر : 8731

غضفرآبادی در تشریح نشست کمیسیون قضایی مجلس:

رئیس کمیسیون قضایی مجلس از ادامه بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: تنها دو تا ۳ ماده از این طرح باقی ماند که در هفته آینده آنها را بررسی و طرح را به صحن علنی ارسال می‌کنیم.

موسی غضنفرآبادی، در تشریح نشست امروز ( یکشنبه، 26 بهمن ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی در نشست امروز خبر داد و گفت: بر اساس یکی از مصوبات امروز سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مرکز ثبت مالکیت صنعتی تعیین شد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود:  بر اساس مصوبه دیگر،کارشناسی که می‌خواهد اظهارنامه‌های اختراع اعم از داخلی یا بین المللی را انجام دهد اگر به عنوان مثال همسر یا فرزندش از حقوق بگیران متقاضی باشند یا بین کارشناس یا متقاضی ثبت مالکیت صنعتی قرابت نسبی یا سببی تا درجه سوم از هر طبقه ارثی وجود داشته باشد باید از اظهارنظر کارشناسی خودداری کند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون اگر متهم در مراجع کیفری بخواهد از خودش دفاع کند دادگاه می‌تواند قرار اناطه صادر کند تا بررسی شود که آیا اظهارنامه‌ای که نسبت به مالکیت صنعتی داشته حق او بوده یا نه.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس یازدهم یادآور شد: برخی از مواد طرح مراعا مانده بود که برای رفع ابهامات و بررسی بیشتر به کمیته برای بررسی بیشتر ارجاع شد که امروز در دستور کار کمیسیون قرار گرفتند و برخی از آنها تصویب و تنها دو تا 3 ماده از این آن باقی ماند که برای بررسی بیشتر به کمیته ارجاع شدند و در هفته آینده کار بررسی طرح به اتمام خواهد رسید و به صحن علنی ارسال می‌شود.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی