کد خبر : 8546

رئیس کمیسیون بهداشت در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله ضیاءآبادی:

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پیامی رحلت آیت‌الله سیدمحمدضیاءآبادی را تسلیت گفت.

 حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در پیامی رحلت آیت الله سیدمحمدضیاءآبادی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

قال امیرالمومنین علی علیه السلام:

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ.

هرگاه عالمی رحلت کند رخنه ای جبران ناپذیر در اسلام ایجاد می شود که تا روز قیامت هیچ چیز آن را فرو نمى ‌پوشد.

با نهایت تأسف و اندوه خبر یافتیم که روح مطهر عالم ربانی و مفسر کبیر قرآن حضرت آیت‌الله سید محمد ضیاءآبادی (قدس‌الله‌روحه) دار فانی را وداع و به ملکوت اعلی پیوست.

آن عالم بزرگ از جمله‌ی نوادری است که عمر پر برکت خود را وقف نشر و ترویج معارف قرآن کریم و مکتب اهل بیت علیهم السلام کرد و همواره همچون ستاره‌ی درخشان معنویت و عرفان، راهنمای خواص و مایه‌ی دلگرمی و امید برجستگان‌ بود. 

مقام رفیع اخلاقی و معنوی آن بزرگمرد، موجب آن بود که تفاسیر ارزشمندش در چشم ارادتمندانش بدرخشد و دریچه‌یی به عوالم معنا بگشاید. 

جلسات تفسیر آن بزرگوار همواره معراج روح مستعد علاقمندان و فضلای جوانی بود که میخواستند علم دین را با صفای عطرآگین قرآن و عرفان دینی توأم سازند. 

معلم اخلاق و سالک الی الله بود و در کنار برگزاری جلسات اخلاق و تفسیر فعالیت های ماندگاری در امور خیریه و دستگیری از نیازمندان داشت و با مشارکت خیرین ارجمند خدمات عمرانی و ارزشمندی به نیازمندان ارائه نمود .

اینجانب این ضایعه را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم (ارواحنا فداه) و مقام معظم رهبری مدظله العالی و همه‌ی اعاظم حوزه‌های علمیه و نیز به علاقمندان آن عالم ربانی و همه‌ی دلهای سرشار از شور معنویت و نیز به بیت معظم و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت میگویم و رضوان الهی و علو روح مطهر آن عبد صالح را از خداوند سبحان مسألت می‌نمایم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی