کد خبر : 8535

بابایی کارنامی خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از بانک اطلاعات رفاه ایرانیان بازدید کرده و در جریان نحوه شناسایی دهک‌های مختلف جامعه و اجرای طرح‌های معیشتی قرار گرفتند.

 
علی بابایی کارنامی، در بیان دستورکار نشست امروز (دوشنبه 20 بهمن ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس امروز براساس شرح وظایف نظارتی که دارند به همراه معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بانک اطلاعات رفاه ایرانیان بازدید کردند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این بازدید گزارش کاملی از عملکرد این بانک اطلاعاتی پیرامون نحوه شناسایی دهک‌های مختلف جامعه ارائه شد.

وی تصریح کرد: نمایندگان در این بازدید ضرورت اعمال بسیاری از موازین قانون توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای شناسایی این دهک‌ها و برنامه‌ریزی دقیق برای تامین رفاه عمومی را به آنها گوشزد کردند.

بابایی کارنامی با اشاره به اطلاعاتی که در قالب گزارش به نمایندگان بازدیدکننده از بانک اطلاعات رفاه ایرانیان ارائه شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش ارائه شده در این بازدید 7 میلیون ایرانی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند یا برای بیمه عشایری و روستایی فقط حق بیمه دریافت می‌شود اما درآمدی را تضمین نمی‌کند یا یک نوع بی عدالتی در پرداخت سهم 3 درصدی دولت در خصوص بیمه‌ها وجود دارد که در پی آن مبلغ هدررفت منابع قابل توجه است یا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لایحه‌ای را برای اجرای بیمه فراگیر ایرانیان مورد تاکید رهبر معظم انقلاب آماده کرده است و قرار شد گزارشی از آن در این کمیسیون ارائه دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در بیان دیگر اطلاعات ارائه شده در این بازدید، تاکید کرد: در این بازدید گزارشی از نحوه اجرای طرح تامین کالای اساسی مصوب مجلس توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شد که نشان می دهد این طرح را برای 34 میلیون نفر اجرا کرده است. همچنین این وزارتخانه نشست مشترکی با وزارت راه و شهرسازی جهت اجرای طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی برگزار کرده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در نهایت قرار بر این شد که هر ماه نشست هم‌اندیشی اعضای این کمیسیون با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود که در این راستا هفته آینده نشستی در مجلس با حضور مسئولان این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه جهت ارائه گزارش از نحوه اجرای طرح‌های معیشتی برگزار خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی