کد خبر : 8280

یوسفی:

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش نرخ طرح ترافیک یعنی جولان‌گاهی برای پولداران؛ گران شدن خدماتی نظیر طرح ترافیک یا افزایش قیمت بلیط هواپیما ارتباط مستقیم و غیرمستقیمی با زندگی افراد دارد.

مجتبی یوسفی در مورد افزایش ۲۵ درصدی طرح ترافیک گفت: متاسفانه مسئولان دولتی و نهادهای نزدیک به دولت برای حل مشکلات اقتصادی مردم همیشه کوتاه‌ترین مسیر  یعنی افزایش قیمت اجناس و پرداختی از جیب مردم را انتخاب  می‌کنند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر شاهد افزایش قیمت‌ها در بسیاری از اقلام اساسی زندگی از بلیت مترو، اتوبوس و هواپیما گرفته تا اقلام خوراکی روزمره  را شاهد هستیم، این افزایش قیمت‌ها بدون برنامه تصمیمات خلق الساعه هستند که به ضرر معیشت مردم است. چه دلیلی دارد یکباره شاهد رشد  ۲۵ درصدی طرح ترافیک باشیم یا مرغ و تخم مرغ ابتدایی‌ترین نیازهای معیشتی  تبدیل به کالایی لوکس و دست نیافتنی شود.

افزایش قیمت‌ها همیشه فشارهای روحی  و روانی برای مردم به همراه دارد گاهی به  صورت ناهنجاری‌های اجتماعی خود را نشان می‌دهد، این گرانی‌ها هشداری برای جامعه محسوب می‌شود

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: افزایش قیمت‌ها همیشه فشارهای روحی  و روانی برای مردم به همراه دارد گاهی به  صورت ناهنجاری‌های اجتماعی خود را نشان می‌دهد، این گرانی‌ها هشداری برای جامعه محسوب می‌شود و نتیجه ای جزء کوچک شدن سفره معیشتی مردم ندارد. 

یوسفی یادآور شد: شیوع کرونا، تحریم‌ها، تورم و تعطیلی برخی کارخانه‌ها مشکلات اقتصادی بسیاری به همراه داشته است؛ افزایش یکباره قیمت‌ها در هیچ شرایطی قابل قبول نیست علی الخصوص در اوضاع کنونی که مردم درگیر کرونا و بیکاری شده‌اند، رشد قیمت‌ها بدون نظارت عواقبی به دنبال خواهد داشت.

افزایش نرخ طرح ترافیک یعنی جولانگاهی برای پولداران

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس یازدهم اظهار کرد: افزایش نرخ طرح ترافیک یعنی جولان‌گاهی برای پولداران؛  گران شدن خدماتی نظیر طرح ترافیک یا افزایش قیمت بلیط هواپیما ارتباط مستقیم و غیرمستقیمی با زندگی افراد دارد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در خصوص رشد ٢٥ درصدی طرح ترافیک تاکید کرد: گران کردن هزینه حمل و نقل عمومی فشار بر قشر ضعیف جامعه را به همراه دارد؛ امروزه شاهد افزایش طرح ترافیک هستیم و فردا شاهد رشد قیمت بلیت مترو و اتوبوس تا این حد فشار وارد شدن به اقشار ضعیف جامعه منصفانه نیست.

عضو کمیسیون عمران در پایان خاطر نشان کرد: مجلس یازدهم  به موضوعاتی که به صورت مستقیما یا غیر مستقیم با سفره مردم در ارتباط است ورود پیدا خواهد کرد؛ درست است که شهرداری ها در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با کمبود بودجه مواجه هستند اما بیش از هر سازمان دیگری در ارتباط مستقیم با زندگی مردم هستند؛ امیدوارم مردم علی الخصوص قشر ضعیف جامعه را دریابند که نیاز به تذکر و هشدار نباشید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در روزهای اخیر شاهد تصویب افزایش 25 درصدی عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در پایتخت با رأی اکثر اعضای شورای شهر تهران بودیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی