کد خبر : 8232

زالی:

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه در بازگشایی‌ مدارس و صنوف باید از هر گونه شتاب‌زدگی اپرهیز شود، گفت: شتاب در کاهش محدودیت‌ها ممکن است مساله‌آفرین و آسیب‌زا باشد به ویژه در تهران که اصولا شاخص‌ها از وضعیت ناپایدار و شکننده‌ای نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است.

علیرضا زالی  با بیان اینکه افزایش یا تقلیل محدودیت‌های کرونایی در تناسب با وضعیت هر شهر و استان تعیین می‌شود، گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا در حال حاضر وضعیت تهران زرد است و به طور طبیعی در شهرهای زرد محدودیت‌های بیشتری وجود دارد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: شهر و استان تهران به دلیل برخی پیچیدگی‌ها و مشکلات به گونه‌ای است که اگر از نظر شاخص زرد یا نارنجی شود ممکن است با حجم زیادی از مشکلات مواجه شویم بنابراین بازگشایی‌ها یا شتاب در بازگشایی‌ها به دلیل شکننده بودن استان تهران و ناپایدار بودن وضعیت شاخص‌ها باید با دقت و متانت بیشتری صورت گیرد و از هر گونه شتاب‌زدگی پرهیز شود.

زالی یادآور شد: اعمال محدودیت‌ها در رابطه با فعالیت‌های اجتماعی و غیراقتصادی و از این قبیل باید به گونه‌ای باشد که گردش اقتصادی آسیب نبیند زیرا اگر محدودیت‌های بیشتری اعمال شود فشار اقتصادی بیشتری به مردم، کسبه و صاحبان مشاغل وارد شده و روزهای تلخ‌تری برایشان ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: بحث بازگشایی‌ مدارس و صنوف باید با دقت خاصی و پرهیز از هر گونه شتاب‌زدگی انجام شود چرا که شتاب در کاهش محدودیت‌ها ممکن است مساله آفرین باشد و ایجاد نگرانی کند به ویژه در تهران که اصولا شاخص‌ها از وضعیت ناپایدار و شکننده‌ای نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی