کد خبر : 8145

بسطامی مطرح کرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس، از توجه ویژه این کمیسیون به ارتقا وضعیت اقتصادی و تامین مسکن برای نیازمندان، سالمندان و اشتغال و ازدواج جوانان خبر داد.

علی اکبر بسطامیدر مورد اینکه آیا در بودجه 1400 ردیفی به پیشگیری از بحران ناشی از رشد جمعیت سالمندی کشور تخصیص داده شده است، گفت: ردیف اختصاصی با این عنوان در بودجه 1400 وجود نداشت، اما برای افراد نیازمند تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که اغلب آنها در سنین بالا قرار دارند در تبصره 14 مصوب شد که برای تعداد 10میلیون نفر با بالاترین نرخ کمک یعنی ماهانه برای هر نفر از اعضای خانواده مبلغ 260 هزار تومان در قالب مستمری واریز شود.

ارتقا معیشت مستمری‌بگیران دستگاه‌های حمایتی با افزایش 2 برابری یارانه و مستمری

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان، ادامه داد: امسال با توجه به پیشنهادی که در کمیسیون تلفیق مبنی بر  2 برابر شدن یارانه ها داشتیم، در صورت تصویب به مبلغ 260 هزار تومانی که برای مستمری‌بگیران دستگاه‌های حمایتی پرداخت می‌شود مبلغ 90 هزار تومان اضافه خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: البته یک مبلغ نیز به عنوان مستمری برای این افراد درنظر گرفته شده است، بنابراین می‌توان گفت 3 بار در بودجه 1400 توجه به حقوق افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی را مورد توجه قرار دادیم و بالاترین ضریب پرداخت یارانه‌ها را برای افراد نیازمند در تبصره 14 بودجه  پیش‌بینی کردیم که مبلغ قابل توجهی را تشکیل خواهد داد.

اختصاص ردیفی در بودجه برای تامین مسکن نیازمندان و رزمندگان معسر

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ساخت مسکن برای نیازمندان از دیگر موضوعاتی بود که در بودجه 1400 بدان توجه شده است، در این لایحه آمده که مبلغ 5 هزار میلیارد تومان به این بخش تخصیص داده شود که در کمیسیون تلفیق با اضافه کردن 2 هزار میلیارد دیگر این رقم را تا 7 هزار میلیارد تومان افزایش دادیم که از این مقدار مبلغ 3/5 میلیارد تومان به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و مبلغ 1/5 میلیارد تومان به مستمری‌بگیران سازمان بهریستی و 2 هزار میلیارد تومان نیز به رزمندگان معسر و بسیجیانی که در زمان جنگ فعالیت داشته‌اند و فاقد مسکن هستند در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: توجه به وضعیت اقتصادی نیازمندان، سالمندان و اشتغال و ازدواج جوانان از جمله موضوعاتی بود که در کمیسیون تلفیق بودجه 1400 به طور ویژه‌ای به آنها توجه شده و یارانه و مستمری آنها با رشد 2 برابری همراه شده است.

گفتنی است مصوبه مربوط به حقوق سربازان که در کمیسیون تلفیق تصویب شده برای نهایی شدن باید در صحن علنی توسط نمایندگان نیز تصویب شود و در صورت تایید شورای نگهبان این قانون لازم الاجرا است./ 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی