کد خبر : 8023

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:هرچه ارتباط بین مردم و دستگاه قضایی و ضابطان نزدیک تر باشد فساد کاهش می یابد و مفسدان احساس امنیت کمتری می کنند.

حسن نوروزی خاطر نشان کرد: همکاری مستقیم قوه قضائیه با مردم و نهاد های فعال در زمینه مبارزه با فساد اتفاق مبارکی است که موجب کاهش فاصله بین قضات و بدنه قوه با مردم می شود و این احساس را در جامعه ایجاد می کند که دستگاه قضایی در کنار آحاد جامعه به دنبال مبارزه عملی با ویژه خواری و فساد است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت مردمی برای کسب اطلاع از مفاسد و ایجاد سامانه های ارتباطی بین مردم و قوه قضائیه برای اعلام جرائم مرتبط با فساد و سوء استفاده از جایگاه راهکار مناسبی برای دستیابی سریع به جرائم و کسب آگاهی از مناسبات پشت پرده است و مجلس نیز از این موضوع حمایت می کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:کمیسیون قضایی مجلس طرحی را در دست دارد تا از کسانی که به هر نحوی جرائم و مفاسد را اعلام می کنند حمایت شود و در چارچوب سوت زنی این افراد  را هم با حمایت های قانونی و هم با حمایت های تشویقی به سمت افشای فساد سوق دهد و افشای فساد و سوء استفاده مسئولان نیز در این چارچوب حمایتی دیده می شود و حتما قانونگذار  نگاه ویژه به این موضوع خواهد داشت.

به گزارش خانه ملت،اخیرا رئیس قوه قضائیه با ابلاغ دستورالعملی دادستانی‌کل را موظف کرد با همکاری دستگاه­های نظارتی و امنیتی و سازمان‌های مردم‌نهاد هرگونه مستنداتی را که حاکی از سوءاستفاده احتمالی مسئولان از موقعیت شغلی یا جایگاه مدیریتی و کسب اموال نامشروع شده است پیگیری کند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی