کد خبر : 7864

عیسی‌زاده:

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، بابیان‌اینکه تامین اجتماعی باید بدون هیچ چون و چرایی حق بیمه بیکاری بیمه‌شدگان متقاضی را پرداخت کند از آنها خواست تا هر نوع عدم‌همکاری این سازمان در این زمینه را به صورت مکتوب به این کمیسیون گزارش کنند.

 
 

مهدی عیسی زاده ، در واکنش به گلایه تعداد زیادی از مردم از نحوه پرداخت بیمه بیکاری توسط بیمه تامین اجتماعی که باعث ازدحام گسترده در شرایط شیوع کرونا و گسترش دامنه نارضایتی بیمه‌شدگان شده  است، گفت: این موضوع در جلسه‌ اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که رییس سازمان تامین اجتماعی در آن حضور داشت، مطرح شد و به دنبال آن وی را موظف کردیم بر اساس ضوابط موجود در این سازمان و اعتباراتی که در اختیار دارند بیمه بیکاری را به افراد متقاضی که تحت پوشش این بیمه هستند، پرداخت کنند.

کمیسیون اجتماعی روند خدمات‌رسانی به متقاضیان بیمه بیکاری تامین اجتماعی را پیگیری می‌کند

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما معتقدیم افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، این حق را دارند که در ازای مبالغی که در گذشته پرداخت کرده‌اند، بیمه بیکاری دریافت کنند و سازمان تامین اجتماعی نیز باید بدون هیچ چون و چرایی به این امر مبادرت ورزد.

وی تصریح کرد: ما در کمیسیون اجتماعی روند ارائه خدمات به افراد متقاضی بیمه بیکاری که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند را به طور جدی پیگیری می‌کنیم تا آنها به حق قانونی خود برسند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: اگر مردم با عدم همکاری سازمان تامین اجتماعی در پرداخت این حق قانون خود مواجه شدند، شکایت خود را به صورت مکتوب به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بفرستند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما شکایات واصله را از طریق برگزاری جلسه با مسئولان مربوطه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهیم داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی