کد خبر : 7771

اوحدی:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، از تصویب استفساریه بند(و) ماده ۴۴ احکام قانون برنامه پنجم توسعه و بند(ذ) ماده ۸۷ احکام قانون برنامه ششم توسعه به عنوان اقدامات بزرگ این دوره از مجلس در حمایت از جامعه ایثارگران یاد کرد.

سعید اوحدی، در واکنش به گلایه جمعی از ایثارگران مبنی بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرای مصوبات مجلس برای حمایت از این قشر بی‌توجه هستند، گفت: مصوبات مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان برسد از زمانی که وارد روزنامه رسمی شود قانون تلقی می‌شود و هر کسی بخواهد از آن تخطی کند قطعا مجرم شناخته می‌شود.

تخطی از اجرای مصوبه مجلس در حمایت از ایثارگران جرم محسوب می‌شود

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، ادامه داد: ما هیچ موردی در بنیاد شهید و امور ایثارگران نداریم که کسی از قانون تخطی کند چرا که قطعا جرم بوده و قابل پیگیری هم خواهد بود.

وی در مورد اجرای مصوبه اخیر مجلس پیرامون تبدیل وضعیت ایثارگران، تصریح کرد: مجلس یازدهم با تصویب استفساریه بند(و) ماده 44 احکام قانون برنامه پنجم توسعه کار بزرگی را انجام داد که جامعه ایثارگران سال‌ها منتظر آن بودند.

اوحدی تاکید کرد: این استفساریه به تبدیل وضعیت همه قراردادی‌ها به رسمی تاکید داشت که شورای نگهبان هم آن را تایید کرد و در قالب قانون ابلاغ شد، مشاورانی از دیوان عدالت اداری روی این قانون نظر مشورتی دادند و اعلام کردند، بندی از آن که به قراردادهای شرکتی اشاره دارد مشمول این استفساریه قرار نمی‌گیرد و تفسیری هم که کردند این بود که در این قانون آمده تا پایان برنامه پنج ساله توسعه در صورتی که در آن زمان قراردادها تعریف نشده بود. اما بند(ذ) ماده 87 احکام قانون برنامه ششم توسعه قراردادها را تعریف کرده و شرکتی‌ها را نیز در زمره آنها قرار داده و در ماده 21 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران هم آمده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، یادآور شد: تفسیر بنیاد شهید و امور ایثارگران این است قانونی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده کاملا شفاف است و شرکتی‌ها را نیز شامل می شود، بنابراین در خصوص نظر مشورتی که دیوان داده و ابهامی را که پیرامون این استفساریه مطرح کرده است با نمایندگان مجلس مشورت کردیم و قرار شد مجددا مجلس روی موضوع شرکتی‌ها هم استفساریه بدهد تا این ابهام برطرف شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی