کد خبر : 7589

بابایی کارنامی مطرح کرد:

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به درخواست اعمال منع تردد افراد غیربومی به این استان در زمان تعطیلات از پیگیری جدی این موضوع توسط این مجمع خبر داد.

علی بابایی کارنامی، با اشاره به جزییات اعتراض مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی نسبت به بی‌توجهی دولت به درخواست استاندار این منطقه مبنی بر اعمال محدودیت برای ورود خودروهای غیربومی به این استان در ایام تعطیلات، گفت: هم‌اکنون وضعیت کنترل ویروس کرونا در مازندران به ویژه حوزه مرکزی این استان مطلوب نیست و آمار مبتلایان به این بیماری و فوتی‌های ناشی از آن بسیار بالا است، کما اینکه در زمره رتبه‌های اول ابتلا به کرونا قرار دارد.  

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ایام تعطیل در مازندران امکانپذیر نیست

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از چالش‌های مهم مازندران این است که ما مردم مازندران را بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا موظف می‌کنیم مشاغلی که ازدحام ایجاد می‌کنند از جمله بازار را تعطیل کنند از سوی دیگر جمعیت شناوری که وارد این استان می‌شود در بازه زمانی 3 روز تعطیلی به بالای 10 میلیون نفر می‌رسد.

وی تصریح کرد: ورود این میزان جمعیت به مازندران و تراکم ایجاد شده ناشی از آن باعث می‌شود در بسیاری از اماکن مهم این استان رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکانپذیر نباشد و این امر نقض صریح پروتکل‌های بهداشتی است، به همین دلیل استاندار مازندران از دولت و وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور خواسته است که محدودیتی را برای ورود خودروهای غیربومی به این منطقه اعمال کنند که تاکنون محقق نشده و ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام عاجلی در این رابطه انجام نداده است.

هر تعطیلی در کشور به تهدیدی برای مازندرانی‌ها تبدیل می‌شود

بابایی کارنامی خطاب به دولت، تاکید کرد: مازندران حیات خلوت تهرانی‌ها نیست، بنابراین تا کی باید تاوان بی‌تدبیری‌های دولت مرکزی را بدهد، کما اینکه در فصل تابستان، زمستان، ایام تعطیلات در طول سال و شیوع بیماری‌ها همچون کرونا قربانی می‌شود و هر تعطیلی در کشور به تهدیدی برای مازندرانی‌ها تبدیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته در شرایط کنونی به غیر از معضل شیوع کرونا مردم مازندران با مشکلات ناشی از قطعی مداوم و فراگیر برق نیز مواجه هستند که باعث ایجاد اختلال در روند فعالیت کارخانجات و حتی مراکز درمانی نیز شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، اظهار کرد: این موضوع مورد اعتراض شدید این مجمع، مردم و نخبگان مازندران واقع شده، اما گوش شنوای حق‌‎طلبی از سوی دولتی‌ها برای آن وجود ندارد.

جزییات مکاتبه مجمع نمایندگان مازندران در مجلس با دولت

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این مجمع به‌منظور اعمال محدودیت برای ورود افراد غیربومی به مازندران با دولت مکاتبه کرده است و از فردا نیز به طور جدی این موضوع را پیگیری خواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی