کد خبر : 7108

نماینده رشت:

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه از مردم خواست رعایت پروتکل های بهداشتی را تا زمان بهبودی کامل شرایط ادامه بدهند، تاکید کرد: شرایط عادی جلوه داده نشود چرا که کرونا در کمین است.

 

محمدرضا احمدی ، با اشاره به کاهش آمار مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در کشور گفت: اگر اکنون شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها هستیم این مهم نتیجه خواست خود مردم  است، اگرچه دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا پروتکل ها و محدودیت هایی را اعمال کردند اما عامل اصلی این مهم، خواست خود مردم است.

وی افزود: مردم در این مدت ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ها از رفت و آمدها و ایجاد تجمع های غیرضروری پرهیز کردند، حتی در شب یلدا نیز همکاری کردند تا عزیزان و هموطنان ما در کشور دچار این بیماری نشوند، این همکاری ها باعث کاهش آمار شد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این که این روند و همکاری مردم باید ادامه پیدا کند، تصریح کرد: اگر چه این آمار کاهش پیدا کرده است ولی کاهش توجه به پروتکل ها بار دیکر باعث افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها خواهد شد، کاهش این آمار نباید شرایط را برای ما عادی جلوه دهد و باعث شود به رعایت نکات بی توجهی کنیم، این ویروس همچنان در کمین است.

احمدی ادامه داد: در کشور چین نیز که مشکل تا حدودی برطرف شده است اما افراد هنوز از ماسک استفاده می کنند و پروتکل ها را رعایت می کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: شرایط نباید عادی جلوه داده شود و بگویند رفت و آمدها و مهمانی ها از سر گرفته شود، هنوز هم خطر در کمین است و بی توجهی موجب پشیمانی خواهد شد، بنابراین از مردم درخواست می کنیم این روند را ادامه بدهند تا به شرایط بهبودی کامل دست پیدا کنیم.

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی