کد خبر : 7102

ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع آلودگی هوا

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مجلس هفته آتی به موضوع آلودگی هوای پایتخت ورود خواهد کرد، گفت: کارگروه آلودگی هوا مردم را از بلاتکلیفی درباره تعطیلی پایتخت خارج کند.

 
 
 
 

سید نظام‌الدین موسوی با اشاره به معضل آلودگی هوای تهران، عنوان کرد: این معضل همواره در اواخر پاییز و اوایل زمستان و با تشدید پدیده وارونگی بیش از پیش به چشم می‌خورد و مردم پایتخت سال‌ها است که از معضل آلودگی هوا رنج می‌برند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این آلودگی گروه‌های آسیب پذیر و حساس به ویژه سالمندان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد، افزود: متأسفانه نبود هماهنگی بین نهادها و دستگاه‌های ذی ربط در این خصوص موجب شده که طرح جامعی در این رابطه مورد قبول همه دستگاه‌ها نباشد و اقدام عملی نیز برای مقابله با آلودگی هوا صورت نگیرد.

 
سید نظام الدین موسوی

 

وی اضافه کرد: هفته آینده با محوریت فراکسیون محیط زیست مجلس و همراهی مجمع نمایندگان تهران مجلس، نشستی با مدیران و مسئولان ذی ربط در حوزه آلودگی برگزار خواهد شد و مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد. چنانچه تخطی یا قصور دستگاه‌‎های مسئول نیز محرز شود، به نمایندگی از کمیسیون اصل 90 مجلس در این نشست حضور خواهم داشت و نسبت به تشکیل پرونده درباره این فاجعه زیست محیطی تصمیم‌گیری خواهد شد.

موسوی درباره اظهارات وزیر کشور مبنی بر اینکه «تصمیمی درباره تعطیلی تهران گرفته نشده است»، گفت: تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی تهران، به عهده کارگروه آلودگی هوا است و این کارگروه باید مردم را از بلاتکلیفی خارج کند.

به گزارش خانه ملت، بر اساس ماده ۳ قانون هوای پاک، در مواقع اضطرار، سازمان محیط زیست با همکاری وزارت کشور و تصویب هیأت وزیران باید ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌های موقت زمانی، مکانی و نوعی را برای پیشگیری از اثرات زیانبار و مقابله با منابع آلوده کننده هوا برقرار نماید و بلافاصله مراتب را از طریق رسانه های همگانی، به اطلاع عموم برساند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی