کد خبر : 6968

شاکری در پی درخواست مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران برای افزایش اعتبارات این بخش در بودجه ۱۴۰۰

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، با بیان اینکه شهرداری‌ها باید به دنبال دریافت طلب ۱۲۰۰ میلیاردی خود از دولت باشند تاکیدکرد که شهرداری ردیفی در بودجه نداشته و اعتبارات این بخش توسط شورای شهر تعیین می شود.

اقبال شاکری ، در مورد اظهارنظر مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران مبنی بر اینکه تعمیر و خرید تجهیزات جدید مترو به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و درخواست وی از مجلس برای حمایت از این بخش در فصل بودجه، گفت: مسئولان حوزه شهری تنها 1200میلیارد تومان از دولت طلب دارند، چرا آن را وصول نمی‌کنند؟ ضمن اینکه بخش اعظمی از این بدهی سنگین مربوط به مترو است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون شهرداری باید به دنبال دریافت مطالباتش از دولت و مدیریت صحیح مالی خود باشد، چرا که شهرداری‌ها اغلب از طریق منابع حاصل از درآمدهایی که دارند، بخش‌های مختلف حوزه شهری اعم از مترو را مدیریت می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از اتفاقات مثبتی که در جهت کمک به شهرداری‌ها در مجلس افتاده، کاهش درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده است، همچنین با اعمال تغییراتی در تبصره‌های بودجه 1400 به حوزه شهری کمک کرده و خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته شهرداری باید به طور جدی به دنبال دریافت طلب خود از دولت باشد، ضمن اینکه بودجه شهرداری را شورای شهر تعیین می‌کند و این موضوع ارتباطی به مجلس ندارد و فقط به آنها کمک می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شهرداری‌ها ردیفی در بودجه ندارند و ما فقط  سایر ردیف‌هایی که به کلانشهرها اختصاص دارد را اصلاح می‌کنیم و آنها نیز از اعتبارات این بخش بهره‌مند می‌شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی