کد خبر : 6920

نوروزی:

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه سند تحول قضایی افزایش شفافیت، عدالت و ساماندهی وضعیت قوه قضائیه را در پی دارد، گفت: این سند برنامه ۵ ساله برای قوه قضائیه محسوب و تحقق و اجرای آن موجب افزایش اعتماد عمومی و احیای حقوق عامه می‌شود.

حسن نوروزی  با بیان اینکه سند تحول قضایی برنامه‌ای در راستای سند چشم انداز است، گفت: آیت‌الله رئیسی، رئیس دستگاه قضا برای ایجاد شفافیت، عدالت و ساماندهی وضعیت قوه قضائیه این سند را ابلاغ کرد و در واقع این سند برنامه 5 ساله برای قوه قضائیه محسوب می‌شود و تحقق و اجرای آن افزایش اعتماد عمومی و احیای حقوق عامه را در پی دارد.

تمامی ارکان قوه قضائیه باید در تحقق سند همکاری لازم را داشته باشند

 نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی ارکان قوه قضائیه باید در تحقق سند تحول قضایی همکاری لازم را داشته باشند، افزود: ایجاد شفافیت در فرآیند صدور آرا، توسعه روش‌های جایگزین حل اختلافات به جای رسیدگی قضایی، مدیریت تعارض منافع و حمایت از نقدهای منصفانه و سازنده از جمله راهبردهای تحولی این سند است.

وی با یادآوری اینکه در سند تحول قضایی حقوق عامه به صورت جامع تعریف و مصادیق آن مشخص شده است، ادامه داد: شفاف سازی و هوشمند کردن دستگاه قضا در این سند مورد توجه قرار گرفته است و اهداف دستگاه قضا را محقق و بخش زیادی از مشکلات را حل خواهد کرد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم یادآور شد: سند تحول قضایی باعث سهولت در امور قضایی شده و هزینه‌ها را کاهش و هزینه کمتری را به بیت المال تحمیل می‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی