کد خبر : 6744

بابایی کارنامی به مناسبت روز پرستار:

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از بی‌توجهی مسئولان نسبت به مشکلات پرستاران اعم از عدم امنیت شغلی، تعلل در پرداخت کارانه این قشر و بلاتکلیفی آنها در خصوص تبدیل وضعیت شدنشان انتقاد کرد.

 

 

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک و گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، گفت: میلاد با سعادت بزرگ پرستار جهان اسلام و روز پرستار را خدمت پرستاران به ویژه آنها که در دوران شیوع کرونا در بخش مراقبت از بیماران کرونایی فعالیت کرده‌اند تبریک گفته و از زحمات مدافعان سلامت قدردانی می‌کنم.

شهادت صد نفر از مدافعان سلامت در اثر کرونا مصداق بارز فداکاری و ایثار است

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این پرستاران مدافعان خط مقدم سلامت هستند که از یکسال گذشته با ایثار و فداکاری به ارائه خدمات به بیماران کرونایی پرداخته‌اند، کما اینکه شهادت صد نفر از مدافعان سلامت در اثر ابتلا به این بیماری مصداق بارز فداکاری و ایثار است.

وی تصریح کرد: ما باید به پرستاران زحمتکش و پزشکان فرهیخته که نقش موثری در کنترل بیماری کرونا دارند، خسته نباشد گفته، ضمن اینکه به این نکته توجه کنیم که قدردانی نباید تنها منحصر به یک روز که به صورت سمبولیک به این عنوان نامگذاری شده است، باشد، بلکه باید تمام مسئولان فعال در بخش‌های مختلف اعم از مجلس و دولت به حمایت از این قشر بپردازیم.

پرستاران به غیر از مشکلات مرتبط با حرفه خود، گرفتار بی‌تدبیری مسئولان نیز هستند

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: روز گذشته در جمع پرستاران فعال در بیمارستان فاطمه زهرا(س) واقع در حوزه انتخابیه‌ام حضور پیدا کردم و از نزدیک شاهد فداکاری آنها بودم، اما جای تاسف دارد پرستاران به غیر از مشکلات مرتبط با حرفه خود، گرفتار مشکلات ناشی از بی‌تدبیری مسئولان نیز هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: این امر قبیحی است که پرستاران که ناجی جان و مال مردم هستند، نگران عدم امنیت شغلی خود باشند یا وزیر بهداشت وعده تبدیل وضعیت آنها را بدهد اما هنوز تعداد زیادی از پرستاران در قالب شرکتی در بخش کرونایی بیمارستان‌ها فعالیت داشته باشند یا برای دریافت حقوقشان برغم ابلاغ بخشنامه از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحت عنوان بهره‌وری که هیات امنای این دانشگاه‌ها باید اجرا کنند و بر اساس آن کارانه پرستاران را پرداخت کنند و حقوق آنها را متناسب با تورم افزایش دهند هنوز اجرا نشده است که ما از این بابت شرمنده پرستاران کشور هستیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید مسئولان کشور چه در دولت و چه مجلس باید جهت قدردانی از زحمات پرستاران که در شرایط کرونا فداکارانه به ارائه خدمات به مردم پرداخته‌اند از آنها حمایت کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی