کد خبر : 6628

نادری:

رئیس فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی مجلس از وضعیت نابسامان بودجه بندی در موضوعات شاخص آسیب‌های اجتماعی برای سال آتی خبر داد.

احمد نادری با اشاره به لایحه بودجه دولت برای سال آینده، گفت: وضعیت بودجه بندی 1400 در حوزه آسیب‌های اجتماعی بویژه در زمینه‌های اعتیاد و حاشیه نشینی نسبت به سال جاری کاهش یافته است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس عنوان کرد: با توجه به اینکه در ماه های آخر اتمام قانون برنامه ششم توسعه هستیم، این شیوه بودجه بندی مربوط به پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی هیچ نسبت منطقی با اهداف برنامه ششم ندارد.

وی با بیان اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه می‌بایست در پایان برنامه رقمی در حدود 25درصد از میزان آسیب‌های اجتماعی در کشور کاهش پیدا کند، ادامه داد: اما متاسفانه باید صریح بگوییم که بسیاری از بندهای این سرفصل در برنامه ششم همچنان توسط دولت معطل مانده و به مرحله اجرا نرسیده است و با این وضعیت کنونی، تحقق اهداف برنامه ششم در این حوزه محال است.

نادری با اشاره به بودجه پیشنهادی دولت برای این حوزه تصریح کرد: مقوله پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی نسبتی مستقیم با اعتبار و منابع پیش بینی شده برای آن از سوی دولت دارد. ارائه خدمات عمومی در مناطق حاشیه ای که میزان جمعیت آن امروز در کشور به نسبت کل جمعیت به بیش از یک چهارم رسیده است و سیاست‌های نئولیبرالی دولت‌های یازدهم و دوازدهم به افزایش آن دامن زده است بدون بودجه و اعتبار مناسب قابل انجام نیست. 

وی افزود: بررسی‌های تخصصی ما روی لایحه بودجه 1400 در حال انجام است و مطمئنا نخواهیم گذاشت این وضعیت به تصویب برسد.

رئیس فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی مجلس یادآور شد: از نخستین روزهای فعالیت مجلس یازدهم، ما در هیات رئیسه فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی جلسات مختلفی را با کلیه نهادها و مراکز مسئول در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی داشته‌ایم و در حال واقع بینانه کردن گزارشات و آمارها در این زمینه هستیم. این فراکسیون با هم افزایی میان دستگاهی در تلاش است بودجه و اعتبارات لازم در این حوزه به صورت کارشناسی و دقیق تنظیم و تصویب شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی