کد خبر : 6541

سعیدی:

نماینده مردم چابهار در مجلس تاکید کرد که کمیسیون کشاورزی و فراکسیون محیط زیست مجلس به موضوع عدم تعیین بودجه مشخص برای مقابله با ریزگردها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ورود خواهند کرد.

معین الدین سعیدی  در واکنش به عدم تعیین بودجه مشخص برای مقابله با ریزگردها در لایحه بودجه 1400، گفت: پدیده گرد و غبار یکی از مهمترین مشکلات استان سیستان و بلوچستان است که در شمال و جنوب استان با آن مواجه هستیم و زندگی مردم را با مشکل مواجه کرده است.

نماینده مردم چابهار در مجلس با بیان اینکه به اعتبارات خاصی  برای مالچ‌پاشی و مقابله با گرد و غبار نیاز داریم، افزود: متاسفانه دولت در لایحه 1400 بودجه مشخصی برای مقابله با ریزگردها پیش‌بینی نکرده است.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کمیسیون کشاورزی و فراکسیون محیط زیست مجلس به موضوع عدم تعیین بودجه مشخص در لایحه بودجه 1400 برای مقابله با ریزگردها ورود خواهند کرد، گفت: پدیده گرد و غبار هم در شمال و هم در جنوب استان سیستان و بلوچستان وجود دارد اما در حالی که جنوب استان یکی از کانون‌های اصلی گرد و غبار کشور است کمتر به آن پرداخته می‌شود که نیاز است به این کانون توجه بیشتری شود.

وی یادآور شد: ریزگردها در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان نسبت به سایر مناطق کشور نمود بیشتری دارد بنابراین نیازمند تعیین بودجه مشخص برای مقابله با این پدیده در استان‌های مذکور هستیم و به طور قطع مجلس به این مهم ورود خواهد کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی