کد خبر : 6495

ذاکر:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افزایش حقوق‌ها تورم زا بوده و موجب رشد قیمت‌ها می‌شود، گفـت: رویکرد مجلس در بودجه سال آینده بهبود وضعیت معیشتی، توانمندسازی اقشار کم درآمد و افزایش قدرت خرید مردم است.

سید سلمان ذاکر  با اشاره به پیش‌بینی افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان در لایحه بودجه 1400 گفت: معتقدم اعلام درصد برای افزایش حقوق‌ها تورم زا بوده و اثر منفی در جامعه دارد؛ بنابراین رویکرد بودجه باید به سمت توانمندسازی اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه باشد، یقیناً این اقدام کاهش تورم را در پی خواهد داشت. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با وجود اینکه افزایش حقوق کارمندان امری ضروری است اما نباید به این شیوه عمل کنیم، بلکه باید برای کاهش مشکلات بر اساس قانون تبعیض‌های موجود را برداشته و در راستای بهبود وضعیت معیشتی مردم به ویژه افراد کم درآمد گام برداریم، ضمن اینکه باید در بودجه سال آینده به روستاهای کم برخوردار و مردم محروم آن مناطق بیشتر توجه شود. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه لایحه بودجه 1400 نظر دولت بوده و حتما باید در مجلس و کمیسیون اجتماعی مورد بررسی وارزیابی قرار گرفته و بخش‌هایی از آن اصلاح شود، ادامه داد: رویکرد مجلس در  بودجه سال آینده بهبود وضعیت معیشتی، توانمندسازی اقشار کم درآمد و افزایش قدرت خرید مردم است اما این افزایش قدرت خرید لزوماً با افرایش حقوق و دستمزد محقق نخواهد شد بلکه باید راه‌های جایگزین آن را در نظر بگیریم .

وی با تاکید بر اینکه افزایش درصدی حقوقها تورم زا است، تصریح کرد: ارز 4200 تومانی که دولت در بودجه مشخص کرده باید اصلاح شود. ارز در اختیار دولت بوده و می تواند با مبالغ کمتر از این هم کالاهای اساسی را خریداری کند تا مشکلات مردم در این خصوص رفع شود. ما باید در بودجه سال آینده ضمن توجه به اقشار کم درآمد با تورم‌زایی نیز مقابله کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی