کد خبر : 6000

مقتدایی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از کفش ملی و هلدینگ آتیه صبا متعلق به بازنشستگان خبر داد.

عباس مقتدایی  با بیان اینکه امروز بازنشستگان با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند و همه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات آنان به کارگیرند، اظهار کرد: سرمایه و اموال بازنشستگان در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در مجموعه هایی همچون صندوق بازنشستگی، شستا، صندوق عشایری، صندوق فولاد و... قرار دارد و این مجموعه ها اگر به گونه‌ای مدیریت کنند که از این اموال بهترین استفاده در راستای سودآوری برای بازنشستگان صورت گیرد، هم به کشور و تولید خدمت کرده اند و هم به بازنشستگان.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای با تأکید بر اینکه این اموال در اختیار، حق الناس است، تصریح کرد: این اموال در برخی حوزه‌ها رشد داشته که قابل تقدیر است، اما در برخی مجموعه‌ها جای گلایه‌مندی وجود دارد چراکه این اموال ضعیت فعلی مطلوبی ندارند.

وی ادامه داد: برای مثال شرکت کفش ملی که تحولاتش یک قصه پر غصه است، متعلق به شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا ذیل صندوق بازنشستگی کشوری است. کفش ملی، دورانی در اوج شکوفایی خود بوده و با برند و شهرت تجاری که دارد می توانسته است ظرفیتهای بسیار بالایی برای کشور ایجاد  کند، اما الان نه کارخانه دارد و نه ماشین آلات.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بارها فعالان رسانه‌ای و بازنشستگی در این خصوص تذکر دادند که چرا باید وضعیت این شرکت از آن تعالی به وضعیت امروز دچار شود که نه تنها این کارخانه تعطیل شده بلکه ماشین آلات آن فروخته شده است.

مقتدایی اضافه کرد: کارخانه ای که چندین هزار کارگر داشته و با برند و شهرتی که داشته است می‌توانسته در سطح جهان شعبات و فروشگاه‌هایی داشته باشد، نباید امروز وضعیتش نسبت به آن ایام درخشان رو به افول باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از شرکت کفش ملی و نحوه  شرکتداری شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا  و سایر شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ خبر داد و گفت: بزودی طرح تحقیق و تفحص از این مجموعه‌ها به هیات رئیسه مجلس ارائه می شود.

وی با بیان اینکه عملکرد شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا باید زیر ذره بین برود، افزود: باید مشخص شود که چه افراد و چه سیاست‌هایی باعث بازی با اموال بازنشستگان شده است و وضعیت کفش ملی را از آن قدرت به این افول رسانده اند. باید دید در این دهه‌های اخیر، چه اتفاقاتی که شرکت‌هایی همچون کفش ملی به این وضعیت رسیده است. اگر این بی توجهی مربوط به دولت‌های گذشته نیز باشد، آنان هم باید بررسی شود و در گزارش به طور کامل آورده شود. باید دید چرا آن ایام درخشان درحال حاضر تبدیل به افول نسبت به آن دوران شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فروشگاه‌های کفش ملی در سراسر کشور در بهترین نقاط شهرها قرار دارند، وضعیت این فروشگاه‌ها و تعداد آنان نیز نیاز به بررسی دارد.

مقتدایی مطرح کرد: با تحقیقات صورت گرفته، بزودی در سایر مباحث بازنشستگان جهت احقاق حق آنان ورود خواهیم کرد و از ابزار نظارتی مجلس شورای اسلامی استفاده لازم را خواهیم داشت به بازنشستگان قول داده‌ایم که به طور بسیار قوی از ابزار سوال، تحقیق و تفحص، تذکر، ماده 45 و ماده 234 استفاده خواهیم شد و سوالاتی را بزودی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه خواهم کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی