کد خبر : 5778

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت:

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت تصویب قوانین مترقی در حوزه سلامت را حاصل تعامل وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی دانست.

طاهر موهبتی، معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت در نشست رابطان پارلمانی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، گفت: در قانون اساسی اختیارات ویژه‌ای برای مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده و به موجب اصول قانون اساسی نماینده مجلس حق‌ دارد در همه‌ مسائل‌ داخلی‌ و خارجی‌ کشور اظهارنظر کند و مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ در عموم‌ مسائل‌ در حدود مقرر در قانون‌ اساسی‌ می‌تواند قانون‌ وضع کند.

تعامل دستگاه‌های اجرایی با مجلس در حل مشکلات جامعه نقش موثری دارد

وی با بیان اینکه نقش اصلی مجلس شورای اسلامی نظارت بر اجرای درست قوانین و تصویب مقررات مناسب است، ادامه داد: تعامل دستگاه‌های اجرایی با مجلس در حل مشکلات جامعه نقش موثری دارد بنابراین باید برای تعامل صحیح با نمایندگان مجلس در چارچوب قانونی هر چه بیشتر کوشید.

تعامل با مجلس به ویژه در حوزه سلامت به نفع اقشار آسیب پذیر در جامعه است

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تعامل با مجلس شورای اسلامی به ویژه در حوزه سلامت به نفع اقشار آسیب پذیر در جامعه است، افزود: با توجه به بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص در راس امور بودن مجلس، تعامل میان مجلس و وزارت بهداشت سبب تصویب قوانین مترقی بسیاری شده است و توجه ویژه به جایگاه نظام سلامت در برنامه ششم توسعه و البته تصویب قوانین بسیاری در حوزه‌های مختلف سلامت و غذا و دارو  از تعامل بسیار خوب وزارت بهداشت با مجلس شورای اسلامی حکایت دارد.

موهبتی یادآور شد: از رابطان پارلمانی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی انتظار می‌رود ارتباط دقیق و مستمری با نمایندگان مجلس در جهت افزایش تعامل وزارت بهداشت و قوه‌ مقننه داشته باشند.

در ادامه جمالی سوسفی مدیرکل امور مجلس وزارت بهداشت در تشریح وظایف این اداره کل، گفت: لزوم همکاری و تعامل با نمایندگان مجلس، بیان نقش رابطان در افزایش تعامل دانشگاه‌ها با نمایندگان مجلس، بیان طرح‌های مصوب در دوره دهم و یازدهم در حوزه‌های مختلف سلامت در سایه تعامل بسیار خوب مجلس و  وزارت بهداشت و توجه به نقش معاونت حقوقی مجلس و استان‌ها در تصویب این طرح‌ها از جمله مواردی است که باید توسط رابطان دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها برای افزایش تعامل مجموعه وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

 رابطان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور هم در این نشست نقطه نظرات خود را برای تعامل بیشتر وزارت بهداشت و مجلس مطرح کردند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی