کد خبر : 5751

قاسمی‌پور در بازدید از بیمارستان‌های مریوان تاکید کرد؛

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس بابیان اینکه در راه‌اندازی دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری تسریع صورت پذیرد، گفت:کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو از مهم‌ترین مشکلات بیمارستان‌ها است.

شیوا قاسمی‌پور  نماینده مجلس شورای اسلامی در بازدید از  بیمارستان‌های فجر و بوعلی مریوان ضمن قدردانی از زحمات بی‌وقفه کادر درمان و بهداشت به ویژه در این ایام که شرایط شهرستان فوق حاد است، بر لزوم تامین تجهیزات و پرداخت معوقات کارکنان زحمت‌کش این خط مقدم تاکید کرد.

نماینده‌ مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو از مهم‌ترین مشکلات بیمارستان‌ها است که خوشبختانه با مکاتبات صورت گرفته و کمک خیرین گرانقدر بخشی از مشکلات درحال مرتفع شدن است اگرچه تلاش‌ها در این زمینه برای تامین سلامت مردم ادامه دارد.

 وی با اشاره به وضعیت خطرناک شهرستان مریوان و سر وآباد در بحث شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: از هفته‌ها قبل با پیگیری‌های مسمتر از طریق استانداری و وزارت بهداشت خواستار برگزاری جلسات هماهنگی و تعطیلی نقاط حساس شهر  بودیم.

 قاسمی  پورافزود: اصل در خانه ماندن و استفاده از ماسک که دو راه حیاتی کنترل بیماری است، می توان وضعیت حاد فعلی را تا حدی مدیریت کرد.

دبیر اول کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری‌ها برای تخصیص تجهیزات و اقلام موردنیاز بیمارستان‌های مریوان و سروآباد براساس اولویت و نیاز مبرم خبر داد و یادآورشد:  مسئولان شبکه بهداشت و درمان لازم است سریعا کمبودها و نیازهای موردنیاز حوزه سلامت مردم را ارجاع دهند تا این موارد بی‌وقفه و تا تخصیص نهایی آن به شهرستان پیگیری و بار سنگین فشار بروی کادر زحمت‌کش درمان و بهداشت کم شود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی