کد خبر : 5729

جانم را کف دستم گذاشتم و هشت ماه به حرمت قسم نامه‌ای که دارم، شب و روز بی و قفه برای نجات جانت تلاش کرده‌ام و امروز خسته‌تر از همیشه می‌گویم کم آورده‌ام!

 آتش بگیر تا که بدانی چه می‌کشم/ احساس سوختن به تماشا نمی‌شود؛ جانم را کف دستم گذاشتم و هشت ماه به حرمت قسم نامه‌ای که دارم، شب و روز بی‌وفقه برای نجات جانت تلاش کرده‌ام و امروز خسته‌تر از همیشه می‌گویم کم آورده‌ام! این سخنان پرستاری است که زیر تیغ انتقاد برخی از نگاه‌ها امروزه در پی واخواهی حقوق خود زبان به اعتراض گشوده است.

 دقیقا هشت ماهی می‌شود که آتش به نیستان افتاده، تر و خشک، پیر و جوانان، پزشک و غیر پزشک را به کام مرگ می‌کشاند، درست هشت ماهی شده که وزیر بهداشت و کادر درمانی به هر زبانی از دستور تا التماس از مردم می‌خواهند بیماری را جدی گرفته اما کجاست گوش شنوا؟! امروز با آمار مرگ و میر روزانه بالای ۴۰۰ نفری رکورد می‌زنیم و کادر درمانی خسته در میانه راه مانده که به کجا چنین شتابان با زندگی خداحافظی می‌کنید؟! 

مدتی قبل ۱۵۰۰ نفر از کادر پرستاری بیمارستان‌ها و بخش‌های درمانی کرونا و دانشجویان و اساتید هیات علمی دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای خطاب به دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور وی در بیمارستان امام خمینی (ره) و بازدید از بیماران کرونایی استقبال کردند و خواستار تداوم این حضورها و حل مشکلات نظام سلامت و رسیدگی به مطالبات مدافعان سلامت شدند. نامه‌ای که پیام درخواست کمک و استمداد از مسئولان امر  را داشت. نه کرونا قصد رفتن دارد؛ نه مردم بیماری را جدی گرفته در این میان کادر درمانی را می‌بینیم که ملتمسانه بین مردم رفته و از آنها خواهش و التماس که مسافرت نکنید اما تا چه زمانی التماس؟!

خروج پرستاران از کشور

زمزمه خروج پرستاران از کشور مدتی است که در سرتیتر اخبار داغ رسانه‌ها قرار گرفته است؛ در گزارشی آرمین زارعیان رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تهران می‌گوید: «از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی، به دلیل کمبود نیروهای متخصص در بیمارستان‌های اروپا، شرایط ورود پرستاران به این کشورها فراهم شد به طوری که شرط نمره زبان برای پذیرش برداشته شده است و پرستاران به راحتی جذب این کشورها می‌شوند. کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و استرالیا بیشترین درخواست جذب پرستاران ایرانی را دارند که با توجه به شیوع ویروس کرونا و بهتر بودن شرایط مهاجرت پرستاران، درخواست‌ها مبنی بر مهاجرت پرستاران طی چند ماه اخیر افزایش چشمگیری داشته است و بیش از هزار پرستار درخواست خروج از کشور را داشتند.»کم دکتر و مهندس برای کشورهای توسعه یافته تربیت کرده‌ایم که امروزه با بی‌توجهی راه خروج پرستاران را هموار کرده‌ایم.

خستگی و نبود نیروی جایگزین

وعده و وعیدها دیگر رنگی ندارد از استخدام تا افزایش حقوق و تسهیلات، اکنون کادر درمانی کشور خسته‌تر از هر زمان دیگری است گویا کارد به استخوان‌ها رسید و سکوت کرده‌اند، در این شرایط بحرانی فرسودگی از کار بر آنها غلبه کرده کمبود نیرو و نبود نیروی جایگزین آنها را بیش از گذشته درمانده ‌کرده است، شیوع کرونا و سختی کار منجر شده که آنها چند ماهی از خانواده خود دور باشند در این میان اعتراضات آنها برای دریافت خدمات ابتدای از حقوق دریافتی تا نبود نیروی جایگزین، گزینه دیگر  پیش روی کادر درمانی گذاشته است، مهاجرت و فرش قرمز کشورهای اروپایی و آمریکایی که برای نیروی تحصیلکرده و مشغول به کار در حوزه پزشکی کشور پهن کرده است، به گفته مسئولان عدم دریافت به موقع پاداش کرونا، بی‌تدبیری در زمینه حفظ منابع انسانی و عدم جذب نیروهای ۸۹ روزه از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت پرستاران ایرانی است.

وعده های استخدامی بی‌سرانجام

همین سال گذشته بود سعید نمکی وزیر بهداشت از جذب ۹ هزار پرستار تا پایان سال ۹۸، خبر داد وعده‌ای که محقق نشد. در اردیبهشت ماه سال جاری ، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر استخدامی ۳هزار پرستار را داد و پس از گذشت دو ماه در تیرماه دو هزار و ۲۰۰ پرستار جذب سیستم درمانی کشور شدند با تمام این تفاسیر کشور در شرایط عادی هنوز ۷ هزار نیروی پرستار نیازمند است، اکنون که در شرایط بحرانی به سر می‌بریم؛ این نیاز بیش از هر زمان دیگری است.

در همین راستا مرداد امسال ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وعده داد که مشکلات استخدام پرستاران ۸۹ روزه به‌زودی و در آینده نزدیک برطرف خواهد شد؛ که این وعده هم هنوز محقق نشده است. در پی این قول و قرارهای بی‌سرانجام مریم حضرتی، معاونت پرستاری وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا فراخوان استخدام منتشر کرده و از پرستاران بیکار، بازنشسته و حتی دانشجویان سال آخر این رشته خواسته بود برای کار داوطلب شوند.

اما هنوز که هنوز است خبری از استخدام نیروی پرستار در کشور نیست و بدون هیچ تلاشی انتظار داریم نیروی تحصیلکرده چه پرستار یا دکتر و مهندس از کشور خارج نشوند، پدیده فرار نخبگان معضلی قدیمی است و ما بارها آن را به زبان و قلم تاکید کرده‌ایم دریغ از یک عکس‌العمل مثبت در راستای بهبود این شرایط ایجاد شد.

چراغ سبز اروپا برای پرستاران ایرانی

در بینابین این وعده و عید‌ها چراغ سبز کشورهای اروپایی برای جذب نیروی کادر درمانی کشور ما امروزه سرتیتر رسانه‌ها می‌شود، کار آنها نجات جان انسانهاست برایشان فرقی ندارد ایرانی هستید یا غیر ایرانی از هر قوم و قبیله‌ای که باشید آنها آموخته‌اند برای نجات انسانها بکوشند، چه بسا در این میان بی‌مهری هم ببیند بدون شک در سایه بی‌توجهی یک روز به این چراغ سبز عکس‌العمل مثبت خواهند داشت در این بین وعده استخدام نیروی‌های جذب شده ۸۹ روزه زخم عمیقی بر تن و روح خسته آنهاست به نوعی استثمار نیروی کار به صورت علنی که باعث رنجش خاطره مدافعان سلامت شده است. 

 چگونه با دستان خالی به جنگ بروند آنها حتی از حقوق ابتدای خود را نگرفته‌اند، در بررسی ابتدای درمی‌یابیم که حقوق آنها با سختی کاری که دارند بسیار کمتر از معلمان است

 چگونه با دستان خالی به جنگ بروند آنها حتی از ابتدایی‌ترین حقوق اولیه خود محروم هستند، در بررسی ابتدای درمی‌یابیم که حقوق آنها با سختی کاری که دارند بسیار کمتر از معلمان است، کار زیاد حقوق‌کم! بارها این موضوع  را از هر مسیر ممکنی به گوش مسئولان امر رسانده اما متاسفانه راه به جای نبرده‌ایم.

تبعیض جنسیتی در نظام سلامت کشور

تعداد بسیاری از پرستاران را در کشور زنان تشکیل می‌دهند موضوعی که در جای خود سخن بسیار می‌طلبد؛ در این بین باید نگاه جنسیتی به شغل‌ها را از میان برداشته تا بتوانیم حق و حقوق و تبعیض جنسیتی را از میان پاک کنیم؛ نود درصد کادر درمانی البته در مورد پرستاران را زنان تشکیل می‌دهند و این آمار و ارقام نیازمند بازنگری در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد که شاید تا حدودی  نابرابری‌های  موجود از میان برود.

خروج داوطلبانه نیروی انسانی نخبه در دهه‌های اخیر خبر از آسیب دیگری می‌دهد که در نتیجه‌ بی‌توجهی امروزه در قالب مهاجرت پرستاران خود را دوباره نشان داد، در ‌سال ۹۷ نزدیک به ۱۳۰ پرستار فقط به کشور استرالیا مهاجرت کردند، خروج داوطلبانه از بازار کار آنها به صورت باز خرید، ترک شغل، کاهش بازدهی، بار اضافه نقش به دلیل ساعات طولانی اضافه کار که خود به دلیل کمبود نیروی پرستاری است و افسردگی‌های مزمن نیز از دیگر مصادیق آن است.

از طرفی نابرابری دریافت حقوق و دستمزد پرستاران بسیار بالاست، فعالیت پرستاران چندین برابر پزشکان است این نسبت در ۱۴ کشور دنیا حدود ۱.۵ تا ۳ برابر است، ولی در کشور ما بین ۴۰ تا ۱۰۰۰ برابر است، همین عامل می‌داند، پررنگترین دلیل بر مهاجرت پرستاران در کشور است . 

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در مورد خستگی کادر درمان و نبود جایگزین برای آنها به خانه ملت می‌گوید: شیوع کرونا اوضاع را برای کادر درمانی بسیار حاد کرده بارها این موضوع را عنوان کرده‌ایم؛ کادر درمانی خسته از کار بی‌وفقه و نبود جایگزین در معرض خستگی و افسردگی قرار دارند، بسیاری از مدافعان سلامت جان خود را در مبارزه با این بیماری از دست داده‌اند و امروزه با گستردگی افسردگی در بین کادر درمانی مواجه هستیم بماند وعده‌های که برای حمایت از این گروه داده  عملیاتی نشده است.

امیدوارم این سیستم بوروکراسی کوتاه شود و بتوانیم نیروهای مورد نیاز کادر درمانی را در این شرایط بحرانی استخدام کنیم

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم ادامه می‌دهد: بنده به عنوان رییس کمیسیون بهداشت و درمان تذکرهای پی در پی برای استخدام نیروهای کادر درمانی مورد نیاز وزارت بهداشت کشور داده‌ام؛ امیدوارم این سیستم بوروکراسی کوتاه شود و بتوانیم نیروهای مورد نیاز کادر درمانی را در این شرایط بحرانی استخدام کنیم.

شهریاری تاکید می‌کند: مجلس به عنوان اهرم حمایتی می‌تواند پیگیر استخدام کادر درمانی باشد اما نمی‌تواند برای استخدام آنها قانون وضع کند.در حال حاضر پیگیر استخدامی کادر درمانی علی الخصوص استخدام دائمی پرستاران قرار دادی هستیم.

کارد روی استخوان کادر درمانی کشور

عضو کمیسیون درمان مجلس در ادامه با اشاره مهاجرت کادر درمانی تاکید می‌کند: کادر درمانی کشور از پزشک گرفته تا پرستار حتی بهیار در تمام دنیا بسیار خواهان داد؛ مهاجرت پرستاران به خارج از کشور در سایه بی‌توجهی مسئولان موضوع تازه‌ای نیست، اما امروزه به دلیل پاندمی کرونا این نیرو در کل دنیا خواهان دارد؛ پرستاران در کشور با کار زیاد و حقوق کم در مضیقه هستند؛ فداکاری این گروه تا جایی است که گاهی سکوت می‌کنند حتی در مقابل حقوق اولیه خود؛ در حال حاضر شاهد شکست شدن این سکوت هستیم بیماری کرونا کارد را به استخوان کادر درمانی رسانده است.

شهریاری خاطر نشان می‌کند: باید مشکلات این گروه درمانی در شرایط کرونایی را ببینیم؛ موضوع مهاجرت نیروهای تحصیلکرده موضوع جدیدی نیست، کشور ما سالیان دراز با مشکل مهاجرت و فرار نخبگان روبرو بوده است.

اراده‌ای برای جذب پرستار در کشور نیست

در ادامه فاطمه محمد بیگی عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مشکلات استخدامی پرستاران به خانه ملت می‌گوید: از ابتدای شکل‌گیری کمیسیون بهداشت در مجلس یازدهم، نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های متعددی را با وزیر بهداشت مبنی بر جذب نیروهای ۸۹ روزه و تغییر وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی و جذب نیروهای استخدامی برای وزارت بهداشت در حوزه‌های مختلف پزشکی و پرستاری آغاز کردیم. از سازمان برنامه و بودجه هم مطالبه جدی در این زمینه داشتیم حتی جلساتی هم در کمیسیون بهداشت با هم برگزار کردیم، متاسفانه ما هنوز اراده محکمی را در دولت برای جذب نیروهای پرستاری و کادر درمان نمی‌بینیم این در حالی است که ما در یک فرآیند بیولوژیک سخت قرار گرفته‌ایم و جمع زیادی از هم وطنانمان را طی هشت ماه گذشته از دست دادیم.

انتظار داریم شرایط جذب و استخدام و تبدیل وضعیت کادر درمان به عنوان نیروهای خط مقدم جدی‌تر از قبل مورد توجه قرار بگیرد و کارانه و معوقات و حقوق آنها نیز پرداخت شود

وی ادامه می‌دهد: انتظار داریم شرایط جذب، استخدام و تبدیل وضعیت کادر درمان به عنوان نیروهای خط مقدم جدی‌تر از قبل مورد توجه قرار بگیرد و کارانه، معوقات و حقوق آنها نیز پرداخت شود.

محمد بیگی تاکید می‌کند: علیرغم تلاشی که ما در کمیسیون انجام داده‌ایم، شاهد هستیم دولت و سازمان برنامه و بودجه اهتمام لازم و جدی را برای این قضیه ندارد، عدم حمایت از نیروهای حوزه سلامت و عدم تامین نیازها و مطالبات این قشر موجب می‌شود نیروهای خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در سختی زیادی قرار بگیرند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه به جذب پرستار توسط کشورهای دیگر اشاره و تصریح کرد: ما حتی شاهدیم، کشورهای مختلف که درگیر کرونا هستند، به ویژه کشورهای اروپایی که تعداد مبتلایان بالایی دارند، درصدد جذب پرسنل حوزه سلامت به ویژه پزشکان و پرستاران برای کشور خود هستند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید: به نظر می‌رسد که در داخل کشور اهرم‌های لازم برای تقویت نیروی انسانی کادر سلامت به کار گرفته نمی‌شود. قرار بود ۷ هزار نفر تا مهرماه جذب شوند که عملاً ما هنوز در فرآیند جذب سه هزار نفر اول هستیم و جذب سری جدید را شاهد نیستیم و آن هم به کندی صورت می‌گیرد.

 
پرستار

کلام پایانی؛ پدیده مهاجرت و فرار مغزها از جمله مواردی است که رتبه نخست آن به ایران تعلق گرفته، شاید پیشینه آن به بیش از ۶۰ سال برسد، در کنار دلایل انواع مهاجرت حالا در شرایط کرونایی دنیا به قدری عرصه بر کادر درمان تنگ شده که نماندن را به نرفتن ترجیح می‌دهند، نه کسی نگران می‌شود و نه اقدامی صورت می‌گیرد. تنها سخن از افزایش جذب نیرو می‌شود در حالیکه امنیت شغلی نیروهای فعلی در بدترین وضعیت خود بسر می‌برند،در تمام این دوران پرستاران از عموم مردم مراقبت‌های حیاتی انجام دادند. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری جهان به تک تک آنها نیاز دارد، اما در کشور ما نظام سلامت کمتر به این مسئله توجه می‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی