کد خبر : 5430

کوچکی‌نژاد:

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مردم نسبت به توصیه‌ها برای ممانعت از سفر به استان‌های شمالی در زمان شیوع کرونا، از افزایش تصادفات جاده‌ای و کاهش مراجعه مردم برای اهداء خون به عنوان عوامل نیاز شدید بیمارستان‌های این استان به خون یاد کرد.

جبار کوچکی‌نژاد ، در مورد انتشار خبری از سوی مدیرکل انتقال خون گیلان مبنی بر نیاز فوری به تمام گروه‌های خونی در این استان، گفت: مردم به دلیل ترس از ابتلا به بیماری کرونا به سازمان انتقال خون مراجعه نمی‌کنند به همین دلیل مراکز درمانی استان گیلان با کمبود خون مواجه شده‌اند.

سفر به استان گیلان با رشد بیش از 60 درصد مواجه شده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد مسافران گیلان افزایش پیدا کرده است، کما اینکه ما در این ایام شاهد رشد بیش از 60 درصد ورود مسافر به این استان هستیم بالتبع آن میزان تصادفات جاده‌ای نیز افزایش یافته و در پی آن تعداد زیادی از مصدومان در مراکز درمانی استان گیلان بستری شده‌اند.

وی تصریح کرد: ما به دلیل کاهش میزان مراجعه افراد برای اهداء خون و افزایش آمار مصدومان ناشی از تصادفات جاده‌ای با کمبود جدی خون مواجه شده‌ایم، چرا که تعادل در این زمینه از بین رفته است.

ضرورت استقرار خودروهای سازمان انتقال خون گیلان در نقاط پرازدحام جهت تامین نیاز بیمارستان‌ها

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در ارائه راهکار برای تامین خون مورد نیاز مراکز درمانی استان گیلان، تاکید کرد: هم‌اکنون باید خودروهای سیار از سوی سازمان انتقال خون استان گیلان با استقرار در نقاط پرازدحام، مردم را تشویق به اهداء خون کنند و به آنها اطمینان دهند که این اقدام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود تا بدون نگرانی به این امر مبادرت ورزند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از بی‌توجهی مردم نسبت به هشدارها جهت ممانعت از سفر به استان‌های شمالی در زمان شیوع کرونا، یادآور شد: ما در ایام شیوع بیماری کرونا بارها از مردم خواستیم تا به استان‌های شمالی سفر نکنند، اما متاسفانه آنها به این توصیه‌ها توجه نمی‌کنند، ضمن اینکه اغلب مسافران ویلاهای شخصی دارند به همین دلیل بر ورود به این منطقه اصرار دارند، بنابراین مسئولان این استان برای ممانعت از ورود سیل عظیمی از مسافران به استان گیلان موفق نشدند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی