کد خبر : 4917

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس مطرح کرد

عضو مجمع نمایندگان فارس در مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به وضعیت معیشت کارگران این استان تاکیدکرد که بعد از اتمام تعطیلات مجلس تلاش برای رفع مشکلات آنها را از طریق کمیسیون اجتماعی و وزارت تعاون آغاز خواهد کرد.

محمد مهدی فروردین  در مورد انتشار خبری مبنی بر بیکاری 40 درصد از کارگران استان فارس در پی شیوع کرونا و مشکلات جدی معیشتی کارگرانی که در شرایط نامطلوب اقتصادی کنونی در این استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: مشکلات معیشتی ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا تنها مختص به جامعه کارگری نبوده و افراد فعال در سایر مشاغل نیز از این وضعیت آسیب دیده‌اند، کما اینکه تعدادی از آنها حتی در دستگاه‌های دولتی هم مشغول به فعالیت هستند.

استان فارس بعد از شیوع کرونا با شرایط خاصی مواجه شد

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه استان فارس بعد از شیوع کرونا با شرایط خاصی مواجه شد که باعث شد جمعیت کثیری از کارگران در تامین معیشت خانواده‌هایشان با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند و سوالی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در مورد آن پاسخگو باشد این است که چرا در جهت بهبود وضعیت اقتصادی این قشر اقدام جدی انجام نشده است.

وی تصریح کرد: کارگران این حق را دارند بعد از افزایش قیمت کالاهای حیاتی از میزان حقوق بالاتری برخوردار شوند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای خانواده خود باشند و این در حالی است که تاکنون تصمیم قاطعی برای حمایت از جامعه کارگری اتخاذ نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: امیدواریم بعد از اتمام تعطیلات مجلس بتوانیم با همکاری کمیسیون اجتماعی که رسالت اصلی آن دفاع از حقوق اقشار کم درآمد جامعه است در جهت حمایت از این قشر به طور جدی وارد عمل شویم، از سوی دیگر تلاش می‌کنم به عنوان نماینده مردم این منطقه از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع را به طور جدی پیگیری کرده و از مسئولان آن بخواهیم به سرعت پاسخگوی مطالبات کارگران استان فارس باشند.

بیکاری کارگران به فلج شدن اقتصاد کشور منتهی خواهد شد 

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید بداند که اگر جامعه کارگری با مشکلات جدی در تامین معیشت خود مواجه شوند به طور قطع اقتصاد کشور فلج خواهد شد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی