کد خبر : 4910

عضو مجمع نمایندگان تهران با تأکید بر ادامه نظارت میدانی مجلس:

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس خلاء نظارتی را عامل بسیاری از مشکلات کشور دانست و گفت: نظارت نمایندگان بر امورات کشور موجب رفع موانع اجرایی و بهبود وضعیت مردم می‌شود.

اقبال شاکری ، با اشاره به ابعاد نظارت میدانی نمایندگان از مناطق مختلف کشور، گفت: معتقدم موضوعیت مجلس باید از سوی قانون‌گذاری به سمت نظارت هدایت شود. یقیناً حضور میدانی نماینده‌ها برای بررسی موانع اجرای قوانین، بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را حل خواهد کرد و در این میان اگر خلا‌ها و نواقص قانونی هم وجود داشته باشد، احصا شده و برای آن تصمیم‌گیری خواهد شد.  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تجربه نشان داده که بسیاری از مشکلات کشور ناشی از عدم نظارت است، ادامه داد: حضور رئیس و نمایندگان مجلس در حوزه انتخاباتی   خودشان و دیگر نمایندگان برای استفاده از ظرفیت جمعی، دلایل عدم اجرای برخی از قوانین و کم‌کاری‌های صورت گرفته را مشخص و روشن می‌کند. یقیناً این نوع نظارت‌ در روند کاری مجلس تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: ما باید در طرح تحول ساختاری مجلس اصل را بر روی چابک کردن و تقویت ابعاد نظارتی مجلس قرار دهیم. بخشی از وظایف نظارتی نمایندگان از طریق حضور فیزیکی و بازدید میدانی و بخشی دیگر از طریق نظارت فناورانه و کنترل سامانه‌های اطلاعاتی، بانکهای اطلاعاتی و گزارشات قابل اجرا است.بنابراین کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها و نمایندگان مجلس باید بیشتر بر روی نظارت و پیگیری اولویت‌های مردم متمرکز شود تا بسیاری از مسائل و مشکلات موجود، حل شود.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نمونه بارز تاثیر مثبت نظارت میدانی و پیگیری مسائل و مشکلات مردم در خصوص کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه قابل رویت است. چرا که رفع مشکلات آنها نیازمند سه اقدام اساسی بود که به دلیل تعلل و عدم پیگیری مسئولان اجرایی به تاخیر افتاده بود. از این رو معتقدیم نظارت نمایندگان بر امورات کشور موجب رفع موانع اجرایی و بهبود وضعیت مردم می‌شود

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی