کد خبر : 4854

شاکری:

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس با بیان اینکه برای مدیریت پسماندهای عفونی هیچ خلاء قانونی نداریم، گفت:کوتاهی مسئولان در جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی پذیرفتنی نبوده و قوه‌ قضاییه باید قاطعانه به این موضوع ورود کند.

اقبال شاکری، درباره مدیریت جمع آوری زباله‌های کرونایی و عفونی در تهران، گفت: زباله‌های بیمارستانی یکی از پسماندهای بسیار مهمی است که جمع‌آوری و دفع آن به برنامه‌ریزی نیاز دارد و این کار براساس مصوبه‌های شهرداری و دولت باید توسط دستگاه‌های زباله سوز تعبیه شده، اجرا شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از صحبتهای برخی از مسئولان متولی مدیریت پسماند در تهران که تنها به بیان مشکل اکتفا کرده و اقدام موثری انجام نمی‌دهند، افزود: مسئولان متولی باید عملکرد و اقدامات خودشان را برای حل مشکلات موجود تشریح کرده و در صورت برخورد با موانع از دولت و مجلس کمک بخواهند. 

برای مدیریت پسماندهای عفونی هیچ خلاء قانونی نداریم

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای مدیریت پسماندهای عفونی هیچ خلاء قانونی نداریم تاکید کرد: هیچ مشکلی به لحاظ تکنولوژی و فناوری در حوزه ساخت دستگاه‌های زباله سوز نداریم. از این رو رفع  مشکلات موجود در گرو همت و اراده مسئولان است.

این نماینده مردم در مجلس، با تاکید بر اینکه مراکز دانشگاهی هیچ مشکلی با اجرای برنامه‌های مربوط به جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی ندارند، اضافه کرد: توانایی ساخت دستگاه‌های زباله سوزی در کشور وجود دارد و باید از آنها بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه مدیریت پسماندهای عفونی مشکل غیرقابل حلی در تهران نبوده و با مدیریت و برنامه ریزی صحیح رفع شدنی است، ادامه داد: قوه قضاییه به عنوان حافظ منافع عموم مردم باید به موضوع مدیریت زباله‌های کرونایی و عفونی ورود کرده و با کوتاهی مسئولان مربوطه که سلامتی مردم را به مخاطره می‌اندازند، قاطعانه برخورد کنند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی