کد خبر : 4736

قاضی زاده هاشمی در پیامی به مناسبت روز پزشک؛

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نوشت: مدافعان سلامت در دوره مبارزه با کرونا بار دیگر ثابت کردند آسایش جسم و آرامش خود را فدای مردم می کنند؛ بنابراین پرواضح است این دوره، اثبات دوباره فداکاری های پزشکان بود.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در پیامی به مناسبت روز پزشک دوران کرونا را دوره اثبات دوباره فداکاری‌های پزشکان دانست.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مَنْ لَمْ یَشْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَل

در تاریخ این مرز و بوم دانشمندان و حکیمان بسیاری در حوزه طب بودند و آوازه آنها به عنوان یک ایرانی زبانزد مردم جهان شد، اما در تقویم ما زادروز بوعلی سینای حکیم با عنوان روز «پزشک» نامگذاری شد و همین فرصت مغتنمی را برای ما فراهم کرده است که در این روزهای سخت کرونایی با زبان قلم از خدمات و فداکاری های مدافعان سلامت تقدیر و تشکر کنیم.

پزشکان عزیز ایران اسلامی همواره در برهه های مختلف تاریخ پس از انقلاب اسلامی دوشادوش مردم عزیز ایستادند و به کشور و میهن عزیزمان خدمت کردند؛ از دوران دفاع مقدس که رزمندگان در جبهه های جنگ علیه رژیم بعث زمین، آسمان و دریا را به خدمت گرفته بودند تا خار در چشم مردم نرود، اما همین مدافعان سلامت بودند که پشت جبهه خار را از چشم رزمندگان و ترکش را از پیکرشان خارج می کردند تا آنها بتوانند با بازوی قوی و پرتلاش و چشمان باز و هوشیار در راه خدمت و صیانت از مردم گام های استوار بردارند و خط شکنی کنند.

در همان دوران سخت جنگ همه جانبه کشورهای استکباری علیه ایران هیچگاه پزشکان از همراهی با رزمندگان خسته نشده‌اند و آسایش جسمشان را فدای آرامش روح و روانشان نکردند؛ مثل همین روزهای سخت کرونا که باز کادر بهداشت و درمان کشور با فرماندهی پزشکان در کنار مردم ایستادند و نه تنها هیچ گاه از مسئولیت های خود شانه خالی نکردند بلکه شبانه روز را بهم دوختند تا مردم عزیز سلامت خود را به دست بیاورند؛ به عبارت دیگر مدافعان سلامت در دوره مبارزه با کرونا بار دیگر ثابت کردند آسایش جسم و آرامش خود را فدای مردم می کنند؛ بنابراین پرواضح است این دوره، اثبات دوباره فداکاری های پزشکان بود.

پزشکان همواره به دلیل اینکه با مردم خاضعانه و محترمانه برخورد کردند و در راه سلامت آنها از جان و مال خود مایه گذاشتند، آبرویی برای خود خریدند که مردم در همه این سال‌ها حرمت سپیدپوشان را نگاه می دارند و برای کار و عمل آنها ارزش قائل هستند.

دکتر سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی/

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی