کد خبر : 4591

در نشست امروز فراکسیون مدیریت شهری مجلس:

قانون اصلاح انتخابات شوراها ، شرح وظایف کمیته‌های تخصصی و اعطای احکام دبیران کمیته‌های تخصصی در نشست امروز فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

در نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم که امروز (سه‌شنبه ۲۱ مردادماه) برگزار شد اصلاح قانون  انتخابات شوراها، شرح وظایف کمیته‌های تخصصی و اعطای احکام دبیران کمیته های تخصصی در دستور کار قرار گرفت.

در این نشست محسن پیرهادی  رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم ضمن تشریح وظایف کمیته‌های پانزده‌گانه، سیاست‌ها و اهداف کلی فراکسیون در حوزه‌های مدیریت شهری و انتخابات شوراها را تبیین کرده و با اشاره به تخصص روسای کمیته‌های فراکسیون که از مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در سطح کشور بوده‌اند، بر نظارت و رفع مشکلات قانونی شهرها و روستاها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قوانین خوبی در حوزه مدیریت شهری و روستایی وجود دارد از روسای کمیته‌های تخصصی خواستار پیگیری رفع موانع و مشکلات شهرها و روستاها شد.
بر اساس این گزارش ابوالفضل ابوترابی دبیر کمیته شوراها گزارشی از فعالیت های این کمیته ارائه داده و در جهت اصلاح قانون انتخابات شوراها مواردی را متذکر شد.
بر اساس این گزارش اسامی روسای کمیته های تخصصی فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی به شرح ذیل اعلام می‌گردد.

۱. کمیته شوراها . ابوالفضل ابوترابی . نماینده مردم نجف آباد،  تیران و کرون 
۲.کمیته مالی و اقتصادشهری . مجتبی توانگر . نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳. کمیته حمل و نقل و ترافیک .  اقبال شاکری . نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۴. کمیته روستایی.  احسان ارکانی . نماینده نیشابور ، فیروزه و زبرخان
۵.کمیته درآمد پایدار . صدیف بدری . نماینده اردبیل ، نمین و نیر 
۶.کمیته دیپلماسی شهری . ابوالفضل عمویی . نماینده تهران‌
۷. کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت . شهباز حسن‌پور . نماینده سیرجان و بردسیر 
۸. کمیته شهرسازی و معماری . احمد دنیامالی . نماینده بندرانزلی 
۹. کمیته خدمات شهری و محیط زیست . محمد رشیدی . نماینده کرمانشاه 
۱۰. کمیته فرهنگی،اجتماعی و گردشگری . احمد راستینه. نماینده شهرکرد ، بن و سامان  
۱۱. کمیته هوشمندسازی مدیریت شهری . مجتبی رضاخواه . نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۲. کمیته فنی و عمرانی. علیرضا پاک‌فطرت. نماینده شیراز 
۱۳. کمیته سکونتگاه‌های غیررسمی و حریم شهرها. کمال حسین‌پور . نماینده پیرانشهر و سردشت
۱۴. کمیته بافت فرسوده و تاریخی . معین‌الدین سعیدی . نماینده چابهار ، نیکشهر ، کنارک و سمرقند
۱۵. کمیته برنامه‌ریزی ، آموزش و توسعه سرمایه اجتماعی. علی‌اصغر خانی . نماینده شاهرود و میامی./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی