کد خبر : 4152

بسطامی با اشاره به آلودگی‌های طرح‌های بزرگ نفت و گاز:

نماینده مردم در مجلس بابیان اینکه مسئولیت اجتماعی وزارت نفت در قبال مردم ایلام عملیاتی شود،گفت: بخشی از مردم ایلام که در حاشیه آلودگی‌های نفت و گاز هستند در معرض آسیب هستند.

علی اکبر بسطامی   درباره وضعیت آلودگی هوا و گردو غبار در استان ایلام، گفت: بارش‌های باران در یک الی ۲ سال گذشته موجب شده، وضعیت گردو غبار به نسبت گذشته بهبود یابد اما بحث پاسداری از اکوسیستم محیط زیست  نیز جز دغدغه های اساسی استان ایلام است .

 نماینده  مردم ایلام در  مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: بخشی از گردو و غبار شکل گرفته در  ایلام ناشی از عدم همکاری کشور عراق در گذشته است اما هم اکنون با تلاشهای که انجام شده است، بخشی از مشکلات فروکش کرده است.

وی ادامه داد: دود، خاک و گازهای که از منابع نفت و گاز در ایلام ایجاد می شود یکی از مشکلات اساسی ایلام است بنابراین مشخص است که بخشی از مردمی که در حاشیه آلودگی های نفت و گاز هستند در معرض آسیب هستند.

 عضوکمیسیون اجتماعی مجلس یادآورشد: ما از وزارت نفت تقاضا داریم که در غالب مسئولیت‌های اجتماعی که  دارد با ایجاد بسترهای لازم اقداماتی برای  رفاه حال مردمی که در حاشیه طرح های نفتی وگازی  زندگی می کنند در دستور کارقرار بدهد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی