کد خبر : 4130

شاکری:

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، با انتقاد از عدم توجه شهرداری به دستور شورای شهر مبنی بر ضرورت لغو طرح ترافیک برای ممانعت از گسترش ویروس کرونا تاکیدکرد که اگر مردم ساعت‌ها در ترافیک بمانند بهتر از این است که در صف‌های بیمارستان‌ها بمانند.

اقبال شاکری، در انتقاد به اصرار شهرداری برای تداوم اجرای طرح ترافیک در پایتخت در شرایطی که با شیوع مجدد ویروس کرونا مواجه هستیم، گفت: لغو طرح ترافیک در شرایطی کنونی که وسایل حمل و نقل عمومی به اندازه کافی نیست و نمی‌توان در صف‌های آنها فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد و به دنبال آن ازدحام ایجاد شده در این بخش، سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد، امری ضروری است.

چرا شهرداری با علم به تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا، آن را لغو نمی‌کند؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر مردم ساعت‌ها در ترافیک بمانند، بهتر از این است که در صف‌های بیمارستان‌ها بمانند، بنابراین لغو طرح ترافیک باعث می‌شود که آنها حق انتخاب داشته باشند، ضمن اینکه گزارش‌های قبلی نشان می‌دهد که احتمال ابتلا به بیماری کرونا در اجتماعات بیشتر است.

وی تصریح کرد: شهرداری هم این موضوع را قبول دارد، اما علت عدم لغو طرح ترافیک در این شرایط که با شیوع مجدد بیماری کرونا در سطح شهر تهران مواجه هستیم، مشخص نیست، آن هم در شرایطی که شورای شهر نیز به طور رسمی اعلام کرده است که اجرای طرح ترافیک باید متوقف شود، چرا که تداوم آن سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد.

شاکری یادآور شد: اجرای مجدد طرح ترافیک باعث شد، تعداد بیشتری از افراد به این دلیل که توانایی پرداخت طرح ترافیک را ندارند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و این موضوع به ایجاد فشردگی بیشتر در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس منتهی شد و عملا امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این محیط ها وجود نداشت، بنابراین باید تا زمانی که لازم است اجرای این طرح متوقف شود.

دورکاری کارمندان به کاهش بار ترافیکی منتهی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در مورد ضرورت دورکاری کارمندان در زمان گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هم قانون برای اجرای این امر وجود دارد و هم دستور لازم برای عملیاتی کردن آن صادر شده است، اما برخی دستگاه‌های اجرایی اراده‌ای برای اجرای آن ندارند، بنابراین لازم است یک نظارت قوی در این بخش صورت بگیرد و بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا با همان ظرفیت نیرویی که اعلام شده است، کارمندان دورکاری کنند که تحقق این مهم به کاهش بار ترافیکی شهر هم منتهی خواهد شد.

توافق یکپارچه در ستاد ملی مقابله با کرونا برای اجرای مصوباتشان وجود ندارد

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که باعث عدم‌موفقیت در کنترل ویروس کرونا شده، این است که یک توافق یکپارچه در ستاد ملی مقابله با کرونا برای اجرای مصوبات وجود ندارد و مردم هم این موضوع را متوجه شده‌اند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی