کد خبر : 4088

بحران فروش داروهای تقلبی در گفتگو با نجف آبادی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن هشدار نسبت به نمونه‌های تقلبی داروی رمدسیویر در بازار سیاه ، گفت: تا زمانی که سازمان غذا و دارو اثرگذاری دارویی را تایید نکرده نباید در مراکز درمانی تجویز شوند.

همایون سامیح نجف آبادی درباره اثربخشی داروی "رمدسیویر" در درمان کرونا، گفت: وزارت بهداشت و درمان و معاونت سازمان غذا دارو تنها مراجعی هستند که می‌توانند در خصوص اثرگذاری یک دارو اظهار نظر کنند. از این رو تا زمانی که کمیته علمی این مراجع اثرگذاری دارویی را تایید نکرده، نباید توسط پزشکان در مراکز درمانی دولتی و خصوصی تجویز گردد.

هشدار نسبت به نمونه‌های تقلبی دارو‌های رمدسیویر

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم،ضمن هشدار نسبت به نمونه‌های تقلبی داروی رمدسیویر در بازار سیاه که با قیمت‌های نجومی هم به فروش می‌رسد، تاکید کرد: مردم از تهیه داروهای تقلبی که در مراکز غیرقانونی تولید شده و یا به صورت غیرمجاز در ناصرخسرو و هرجای غیر رسمی دیگر توزیع می‌شود، خودداری کنند. چرا که اگر داروها اصل هم باشند، در شرایط استانداردی نگهداری نشده، بنابر این اگر تاریخ انقضا داروها هم نگذشته باشد، شیوه نگهداری دارو به لحاظ میزان رطوبت و حرارت، استاندارد نبوده و برای مصرف خطرناک است.

دستگاه‌های نظارتی قاطعانه به بازار سیاه فروش دارو ورود کند 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، با بیان اینکه قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید با افرادی که جان مردم را برایس منافع خودشان به خطر می‌اندازد، قاطعانه برخورد کند، افزود: دستگاه‌های نظارتی در شرایط که شیوع بیماری کرونا به مشکل اساسی کشور تبدیل شده باید قاطعانه با افرادی که جان مردم را به خطر می‌اندازند، برخورد کنند. /

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی