کد خبر : 4085

لطفی:

نماینده مردم رزن درمجلس یازدهم، با انتقاد از سختگیری در عضو‌پذیری صندوق‌های بازنشستگی،گفت: قانون تامین اجتماعی باید به نحوی اصلاح شود که تمامی افراد جامعه بتوانند در آن عضو شده و متناسب با پول پرداختی خود، از مزایا بهره‌مند شوند.

حسن لطفی، در رابطه با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: متاسفانه هیچ  قانون جامعی برای صندوق‌های بازنشستگی کشور نداریم و تنها دو صندوق از 17 صندوق بازنشستگی موجود دارای قانون مشخص و مدون برای اجرا هستند. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم یکی از مشکلات اساسی سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری را وجود شرکت‌ها و هلدینگ‌های ضرر ده دانست که باعث شدند بخش عمده‌ای از منابع بازنشستگان به هدر برود، اظهار کرد: زیان‌ده بودن شرکت‌ها و هلدیبنگ‌ها تحت نظر تامین اجتماعی موجب شده هزینه بازنشستگان به سمت این شرکت‌ها سوق پیدا کند. 

نماینده مردم رزن درمجلس یازدهم، با انتقاد از سختگیری در عضو‌پذیری صندوق‌های بازنشستگی، ادامه داد: معتقدم قانون تامین اجتماعی باید به نحوی اصلاح شود که تمامی افراد جامعه بتوانند در آن عضو شده و متناسب با پول پرداختی خود، از مزایا بهره‌مند شوند. اما متاسفانه این موضوع نه تنها در قانون رفاه اجتماعی اشاره نشده بلکه قانون صندوق‌ها نیز به این موضوع توجه نکرده است، همین موضوع موجب شده بخش عمده‌ای از مردم در هیچ صندوقی عضو نباشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه قوانین پر پیچ و خم صندوق‌ها را به ورشکستگی کشیده و دولت هم توان کافی برای ترمیم حقوق‌ها ندارد، تصریح کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بدون تامین منابع ملی وجود ندارد. طبق قانون دولت موظف بود طی سه سال و هر سال بخشی از حقوق بازنشستگان را با حقوق شاغلان همتراز، همسان سازی کند که متاسفانه اجرایی نشد. تا زمانی که صندوق‌ها و دولت منابع همسان سازی را به صورت کامل پیش‌بینی نکنند، امکان اجرا شدن این قانون وجود ندارد./ 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی