کد خبر : 4034

حسینی‌کیا:

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس یازدهم، با بیان اینکه دولت باید با توزیع بسته‌های معیشتی و ماسک رایگان از مردم جهت مقابله با ویروس کرونا حمایت کند یادآور شد که مراکز درمانی شهرستان‌های این استان با کمبود تجهیزات پزشکی مواجه هستند.

سید جواد حسینی‌کیا ، در بیان علل شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه که این استان را در وضعیت قرمز قرار داده است، گفت: یکی از مشکلاتی که سبب شیوع ویروس کرونا در این منطقه شده است، این است که مردم از رعایت اصول بهداشتی برای طولانی مدت خسته شده‌اند که بخشی از آن ناشی از عدم حمایت دولت از آنها برای توزیع ماسک رایگان است.

دولت باید از مردم جهت مقابله با ویروس کرونا حمایت کند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون لازم است تمهیداتی که در گذشته برای ممانعت از شیوع ویروس کرونا اندیشیده شده بود، بار دیگر اجرا شود، ضمن اینکه دولت نیز باید در این زمینه مردم را مساعدت کند، هرچند تحقق این امر با مشکلاتی مواجه است که بخشی از آن به نبود منابع مالی و بخشی به کم لطفی دولت برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: دولت باید همزمان با اعمال محدودیت‌هایی برای کنترل ویروس کرونا همچون تعطیلی کانون‌های پرخطر، بسته‌های معیشتی نیز برای مردم به ویژه افراد کم درآمد جامعه در نظر بگیرد، چرا که اگر قرار باشد طولانی مدت در خانه بمانند، چطور باید معیشت خود را تامین کنند؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: ستاد مقابله با کرونا در استان در تلاش است که مانع از گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا شود، کما اینکه بازرسی‌ها را بیشتر و بیمارستان‌ها را به خط کرده و بیشتر اقداماتشان را معطوف به حوزه درمان کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، در مورد میزان بهره‌مندی از تجهیزات پزشکی در استان کرمانشاه جهت درمان بیماران کرونایی، تاکید کرد: مراکز درمانی مرکز استان از تجهیزات پزشکی کافی بهره‌مند هستند، اما در مراکز درمانی شهرستان‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم، چرا که امکانات درمانی آنها کامل نیست./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی