کد خبر : 4033

آرامی:

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس یازدهم، از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، نحوه تردد در سطح شهر و استفاده از کولر گازی به عنوان موانع کنترل ویروس کرونا در این استان یاد کرد.

منصور آرامی، در بیان علل عدم موفقیت در ممانعت از شیوع ویروس کرونا در استان هرمزگان برغم اعمال قرنطینه، گفت: این تعطیلات تنها در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری اعمال شده و اداره‌ها مشمول آن قرار نگرفتند، ضمن اینکه اگر مردم توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشند، می‌توانیم هفته آینده شاهد کاهش میزان ابتلا به ویروس کرونا باشیم.

تعطیلات به تنهایی نمی‌تواند نقش اساسی در کاهش میزان ابتلا به ویروس کرونا داشته باشد

نماینده مردم بندرعباس، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید تعطیلات به تنهایی نمی‌تواند نقش اساسی در کاهش میزان ابتلا به ویروس کرونا داشته باشد و تحقق این مهم در شرایطی امکانپذیر است که مردم در خانه بمانند.

وی تصریح کرد: البته نحوه تردد در سطح شهر به‌ویژه بندرعباس که در آن از امکانات مترو بهره‌مند نیستیم نیز یکی از معضلاتی است که به شیوع ویروس کرونا دامن می‌زند، چرا که فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها رعایت نمی‌شود، از سوی دیگر باید تعطیلی مجتمع‌های تجاری تا زمان کاهش میزان ابتلا به کرونا تداوم یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: استفاده از کولرگازی در محیط‌های بسته یکی دیگر از مشکلاتی است که باعث شده انتشار ویروس کرونا با سرعت بیشتری صورت بگیرد و این معضل نه تنها در استان هرمزگان بلکه در سایر مناطق جنوبی همچون استان خوزستان هم وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: ما در جلساتی که با مسئولان حوزه سلامت و استانداری داشتیم، پیشنهاد دادیم که تا حد امکان محدودیت‌های بیشتری تا زمان کنترل کامل ویروس کرونا در این منطقه اعمال شود، اما این محدودیت‌ها نباید تنها در قالب تعطیلی که به اقتصاد مردم آسیب برساند، اعمال شود، بلکه لازم است به صورت فرهنگسازی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی صورت بگیرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی