کد خبر : 3848

آرامی:

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس یازدهم، از اعمال تعطیلات یک هفته‌ای در نقاط قرمز این استان از سوی استانداری و با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا در پی شیوع گسترده این بیماری در این منطقه خبر داد.

منصور آرامی ، در بیان علل شیوع گسترده کرونا در استان هرمزگان، گفت: متاسفانه از نیمه خردادماه آمار مبتلایان به کرونا در این منطقه افزایش یافت که دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال بررسی دلایل آن هستند.  

دلایل شیوع گسترده ویروس کرونا در استان هرمزگان

نماینده مردم بندرعباس،قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته برخی دلایل اعم از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و حضور مداوم در فضاهای بسته‌ای که در آنها از کولر گازی استفاده می‌شد در گسترش دامنه شیوع کرونا در این استان موثر بود به طوری که هم آمار مرگ و میر و هم ابتلا به کووید 19 افزایش پیدا کرد.

وی تصریح کرد: گسترش دامنه شیوع بیماری کرونا در هرمزگان به حدی بود که نه تنها در شهرها شاهد بروز این معضل بودیم، بلکه در روستاهای این استان هم تعدادی از افراد به کووید 19 مبتلا شده‌اند.

آرامی خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان هرمزگان از ابتدای این دوره از مجلس جلساتی را هم با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونانش، هم استانداری و هم رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برگزار کرد و حتی در مورد وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان با رییس جمهور در قالب ارسال نامه مکاتبه کردیم و درخواست کرده بودیم که اختیار بیشتری به استانداری داده که  در صورت لزوم محدودیت‌هایی را برای تردد بین شهری در این منطقه اعمال کند و هم نیروی انسانی برای مراکز درمانی و امکانات و تجهیزات لازم برای مقابله با کرونا را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی این استان قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: نتیجه مذاکره با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مکاتبه با رییس جمهور موثر واقع شده و با اغلب پیشنهادهای مطرح شده از سوی مجمع نمایندگان این استان در مجلس موافقت شد و قرار شد اعتبارات لازم برای تامین حقوق و دستمزد پرستاران، بهیاران و تجهیز بیمارستان‌ها تامین شود.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: به دنبال درخواست استاندار هرمزگان از ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بر این شد که از امروز چهارشنبه به مدت یک هفته 7شهر از این استان که دارای وضعیت قرمز هستند، تعطیل شوند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی