کد خبر : 3780

نماینده اهواز:

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان از تکمیل شدن ظرفیت‌ تخت‌های مراقبت ویژه در بیمارستان‌های استان خوزستان خبر داد و خواستار اختصاص اعتبارات صندوق توسعه ملی به این استان شد.

مجتبی یوسفی با اشاره به وضعیت حاد  استان خوزستان در مواجهه با ویروس کرونا، اظهار کرد: مهم‌‎ترین مسئله رعایت خود مردم است تا با التزام به پروتکل‌های بهداشتی نسبت به شیوع بحران جلوگیری شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مصاحبه‌ها موجب این شد که مردم تصور کنند، شرایط بحرانی کرونا وارد فاز عادی شده است، افزود: سختگیری‌های روزهای نخست موجب کنترل بیماری شده بود اما عادی‌سازی بیماری منجر به شیوع گسترده بیماری شد.

وی از تلاش‌های کادر درمان به ویژه در استان خوزستان تقدیر کرد و در عین حال عنوان کرد: استان خوزستان به لحاظ زیرساخت‌های درمانی دچار فقر جدی است و در حال حاضر تمامی تخت‌های مراقبت ویژه در استان خوزستان پر شده است.

یوسفی با یادآوری اینکه بیمارستان‌های تخصصی استان خوزستان در برخی از حوزه‌ها پاسخگوی نیاز سایر استان‌ها نیز است، اضافه کرد: ضرورت دارد از منابع صندوق توسعه ملی که برای مبارزه با کرونا مبلغی در نظر گرفته شد، رقمی به استان خوزستان اختصاص یابد تا حداقل هزینه‌های جاری در استان برای کادر درمان جبران شود.

کارانه کادر درمان در خوزستان یک سال به تأخیر افتاده است

وی با اعلام اینکه تاکنون رقمی از صندوق توسعه ملی برای استان خوزستان به طور مشخص اختصاص نیافته است، گفت: از وزیر بهداشت انتظار داریم درباره این موضوع گزارشی برای استحضار مردم به نمایندگان استان خوزستان ارائه کند تا با اختصاص این رقم کارانه پرستاران و کادر درمانی که یک سال به تأخیر افتاده پرداخت شود.

نیاز مبرم خوزستان به 1500 پرستار

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم، سرانه کادر پرستاری در استان خوزستان را 68 درصد دانست و افزود: یعنی به ازای هر تخت یا بیمار در استان خوزستان، نیم پرستار ظرفیت داریم که انتظار داریم با طی تشریفات قانونی نسبت به جذب یک هزار و 500 پرستار در اولین فرصت اقدام شود.

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی