کد خبر : 3774

رضوانی:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مستکبران در دوران دفاع مقدس علی‌رغم وجود قانون ممنوعیت به کار بردن سلاح شیمایی، شهرهای ایران را در سایه بی‌توجهی سازمان های بین المللی بمباران کردند، امروز هم با تحریم مانع دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو می‌شوند.

غلامحسین رضوانی ، با اشاره به سالروز بمباران شیمیایی سردشت و روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت: علی‌رغم آنچیزی که برخی از افراد به ظاهر مطلع و با ادعای فراوان در زمینه دیپلماسی در ایران عنوان می‌کنند،  قانون حاکم بر جهان بر اساس قدرت کشورها بوده و حق حیات برای کسانی است که اقتدار داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقررات، پروتکل‌های بین المللی و حقوق بشر بهانه‌ای برای تحمیل اهداف کشورهای استکباری است، گفت: در دوران جنگ تحمیلی علی‌رغم وجود قانون و پروتکل بین المللی ممنوعیت به کار بردن سلاح شیمیایی، پیشرفته‌ترین سلاح‌ها در سایه بی توجهی سازمان های بین المللی و با تایید آمریکا،  توسط آلمان و دیگر کشورها در اختیار صدام قرار می‌گرفت و امروز هم با تحریم مانع دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: معتقدم مسئولان مربوطه و دست‌اندرکاران تامین دارو باوجود همه تحریم‌ها و ممنوعیتها می‌توانند با تصمیم جدی این اقلام را تهیه کنند. امیدواریم مسئولان به گونه‌ای عمل کنند که جانبازان شیمیایی با کمبود دارو مواجه نشوند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی