کد خبر : 3771

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هشدار داد

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: اگر مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند با کمبود تخت بیمارستانی و وضعیت قرمز کرونا در اغلب استان‌ها مواجه خواهیم شد.

حسینعلی شهریاری  در مورد بخشی از بیانات دیروز رهبری مبنی بر اینکه ماجرای کرونا تمام نشده و همچنان ادامه دارد و مردم و مسئولان باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: متاسفانه برخی مردم تصور می‌کنند ماجرای کرونا تمام شده و نسبت به رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌ها بی توجه هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کادر درمانی دچار خستگی جسمی شده‌اند و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند، افزود: کادر درمانی 5 ماه است به طور مداوم در حال خدمات‌رسانی به مردم هستند و تعداد زیادی از آنها هم جان خود را در این مسیر از دست داده‌اند در این رابطه انتظار دارند مردم پروتکل‌های بهداشتی که توسط وزارت بهداشت ابلاغ می‌شوند را رعایت کنند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک را امری بسیار ضروری دانست و گفت: اگر نکات بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت نشود نگرانی‌ها جدی خواهد بود و شاهد وضعیت قرمز در اغلب شهرستان‌ها و استان‌ها مانند کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه خواهیم بود و با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: با مدیریت خوبی که تاکنون انجام شده توانستیم کرونا را کنترل کنیم و اگر در این مورد سهل‌انگاری شود و اوضاع از وضعیت فعلی خارج شود در زمینه تخت بیمارستانی و آی سی یو با مشکل مواجه خواهیم شد بنابراین نیاز است مردم نکات و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند و اجازه ندهند جان خود، نزدیکان و هموطنان به خطر افتد.

شهریاری با یادآوری اینکه قرار شده استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری شود، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، ماسک باید به تعداد مورد نیاز و قیمت ارزان در دسترس مردم قرار گیرد البته مردم خودشان هم می‌توانند در منزل ماسک تهیه کنند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در مورد اعمال محدودیت‌ها در ادارات و دورکاری کارکنان، گفت: در برخی استان‌ها این کار انجام شده و به طور قطع ادارات می‌توانند با 50 درصد نیروها کار خود را انجام دهند و کارها بر زمین نمی‌ماند مغازه‌‌داران و بازاری‌ها هم باید نکات بهداشتی را جدی بگیرند و رعایت کنند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی