کد خبر : 3709

یزدی خواه انتقاد کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان ازسال ۹۴ تاکنون باز است، خواستار تسریع در روند رسیدگی به این پرونده شد.

سید علی یزدی خواه ، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه از اهتمام دستگاه قضا برای پیگیری و رسیدگی به مفاسدی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان تشکر و قدردانی کرد و گفت: در استان تهران بیش 120 هزار معلم شاغل و بیش از 100 هزار بازنشسته وجود دارد، از این رو فرهنگیان تهران بخش زیادی از جمعیت فرهنگی کشور را تشکیل می‌دهند. بر همین اساس از زمان ورودم به مجلس، تعداد کثیری از فرهنگیان به بنده مراجعه کرده در خصوص وضعیت و نتیجه پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان سوال می‌کنند و ما آنها را به حوزه‌های قضایی ارجاع می‌دهیم .

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان از موضوعاتی بوده که به دلیل حجم سوءاستفاده و فساد مالی و بازتاب گسترده آن در جوامع فرهنگی و سایر اقشار، مسئولان قضایی کشور همواره به آن پرداخته‌اند، تصریح کرد: یکی از متهمان اصلی این پرونده مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان است که البته زیر مجموعه و افرادش دستگیر و محکوم شدند و در حال گذراندن دوره محکومیتشان هستند اما تکلیف مسئول مستقیم این پرونده اختلاس مشخص نیست.

این نماینده مردم در مجلس افزود: اگر مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان با این حجم از پرونده بی‌گناه است، پاک دست بودن وی را به منظور تنویر افکار عمومی اعلام کنند، اما اگر مقصر است سریع‌تر به آن رسیدگی شود. چرا که برای فرهنگیان جای سوال دارد که چگونه فردی با اتهامات بسیار، با وثیقه آزاد می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سخنگوی قوه قضاییه در اولین نشست خبری خود در رابطه با پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان توضیح دهد که رسیدگی به آن تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند. چرا که این پرونده از سال 94 تا کنون باز است. بنابراین درخواست می‌کنیم بخش‌های روشن پرونده را رسیدگی کرده تا تنها جنبه‌های پنهان آن مشمول مرور زمان شود. بنده به عنوان نماینده مردم و قشر فرهنگی جامعه خواستار شفافیت و به نتیجه رسیدن کل پرونده مفاسد در صندوق ذخیره فرهنگیان هستم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تصریح کرد: اساسنامه و مقررات صندوق ذخیره فرهنگیان بعد ازسال 92 دچار تغییراتی شد که ممکن است مشاء بروز فساد بوده باشد. جای سوال دارد که چرا باید به سازنده سریالی میلیارد‌ها تومان وام بدهند آن هم تنها با یک فقره چک و بدون ضامن؟ ازطرفی هم افراد ناکارآمد در سمت‌های بسیار حساس بگار گرفته شده‌اند. بنابراین از رئیس قوه قضاییه درخواست می‌کنم دستور دهند هر چه سریع‌تر به پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود که موجب آرامش خاطر جامعه فرهنگی کشور خواهد بود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی