کد خبر : 3699

سرمدی:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت موظف است به تعهدات خودش در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عمل کند، گفت: تاخیر در اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست.

کیومرث سرمدی  در رابطه با انتشار خبری از جانب رئیس سازمان برنامه بودجه مبنی بر اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو ماه آینده، گفت: بنده معتقدم بازنشستگان در گروه‌های مختلف شغلی ازسرمایه‌های کشور هستند و باید از تجارب و سوابق آنها در جهت پیشرفت کشور بهره مند شویم. 

نماینده مردم شهرستان اسدآباد در مجلس یازدهم با اشاره به وضعیت معیشتی نامناسب بازنشستگان، اظهار کرد: متاسفنانه حقوق و درآمد بازنشستگان در شرایط فعلی کفاف زندگی حداقلی را نمی‌دهد و آنها را با مشکلات معیشتی بسیاری درگیر کرده است. باید این موضوع را در نظر بگیریم که هرچقدر سن افزایش پیدا می‌کند هزینه‌های درمانی و اداره زندگی به مراتب افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده در مجلس یازدهم با بیان اینکه تاخیر در اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست، اظهار کرد: دولت موظف است به تعهدات خودش در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عمل کند. متاسفنانه در سال‌های اخیر علیرغم وجود قانون و زمینه‌های اجرای همسان‌سازی، دولت به بهانه های مختلف طفره رفته و غفلتی عامدانه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت توجهی به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ندارد، افزود: مجلس از ابزار نظارتی خود در مجاب کردن دولت برای اجرای قانون و رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان استفاده می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه قانون همسان سازی باید بر اساس لایحه خدمات کشوری اجرا شود، اظهار کرد: متاسفانه لایحه خدمات کشوری تاکنون به تصویب مجلس نرسیده است. از این رو کمیسیون اجتماعی تصمیم دارد، در اولین فرصت این لایحه را بررسی و برای تصویب به صحن علنی تقدیم کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی