کد خبر : 3641

بعدازظهر امروز انجام شد

نشست مجمع استان اردبیل در مجلس با حضور وزیر ورزش و جوانان پیرامون بررسی مشکلات حوزه ورزش این استان برگزار شد.

نشست مجمع استان اردبیل در مجلس بعدازظهر امروز (دوشنبه 2 تیرماه) با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس، بهنام‌جو استاندار اردبیل و محمد سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به منظور بررسی مشکلات حوزه ورزش این استان برگزار شد.

در ابتدا صدیف بدری در تشریح جزئیات مشکلات حوزه ورزش استان اردبیل گفت: در این استان پروژه‌های عمرانی نیمه تمام در حوزه ورزش وجود دارد که از پیشرفت بالای 70 درصد برخوردارند، همچنین عدم تخصیص اعتبارات لازم به بخش‌های مختلف حوزه ورزش در اردبیل از مشکلاتی است که باید وزارت ورزش و جوانان برای آن تدبیری بیاندیشد.

این نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم یادآور شد: تکمیل سالن‌های ورزشگاه علی دایی، افتتاح سالن دو و میدانی این مجموعه و تکمیل سایر پروژه‌های عمرانی حوزه ورزش شهرستان‌های استان اردبیل از دیگر موضوعاتی است که وزارت ورزش و جوانان باید با تخصیص اعتبارات لازم پیگیری کند. همچنین پرداخت بدهی این وزارتخانه بابت برگزاری مسابقات بین‌المللی و آسیایی والیبال که در سال‌های گذشته در این استان برگزار شده، است نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این نشست علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مهلتی را برای وزارت ورزش و جوانان تعیین کرد تا مشکلات حوزه ورزش استان اردبیل را رفع کرده و اعتبارات لازم را بدین بخش اختصاص دهد.

مصوبات این نشست به شرح زیر است:

- قرار بر این شد برای تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه ورزشی که توسط این وزارتخانه با پیشرفت بالای 70 درصد در حال اجراست، با یک اولویت‌بندی زمانی از طریق همکاری استانداری استان اردبیل و وزارت ورزش و جوانان احصا شود و علاوه بر اعتبارات تخصیص یافته و ابلاغ شده در سال 99، مبلغ 20 میلیارد تومان نیز به صورت مشارکتی بین وزارت ورزش و جوانان و استانداری اردبیل برای اتمام پروژه‌های عمرانی حوزه ورزش از جمله تکمیل ورزشگاه علی دایی، افتتاح سالن دو و میدانی این مجموعه و سایر پروژه‌های عمرانی حوزه ورزشی در حال اجرا در شهرستان‌های مختلف این استان تخصیص داده شود.

- قرار شد مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تسویه بدهی برگزاری مسابقات والیبال در سطح بین‌المللی و آسیایی که در سال‌های گذشته در این استان صورت گرفته تا پایان مهرماه اختصاص داده شود. همچنین مدت زمان یک ماه به عنوان مهلت برای احداث کمپ تیم ملی در سرعین تعیین شد تا از طریق مذاکره با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ویژه علی دایی اسطوره فوتبال جهان، نهایی شده و زمینی نیز از سوی استانداری اردبیل برای آن مشخص شود.

- درخصوص هیات‌های ورزشی استان اردبیل نیز قرار شد مشکلات این بخش به صورت مشارکتی از طریق مدیرکل ورزش و جوانان استان با جذب سرمایه بخش خصوصی پیگیری و رفع شود. همچنین وزارت ورزش و جوانان نیز مبلغ 2 میلیارد تومان برای این بخش در طول سال 99 تخصیص بدهد.

- سهم ورزش اردبیل از محل 0.27 درصد مالیات بر ارزش افزوده بالغ بر 30 میلیارد تومان برای سال 99 ابلاغ شده که در کنار آن مبلغ 20 میلیارد تومان نیز به صورت مشارکتی تخصیص داده می‌شود که 10 میلیارد آن توسط وزارت ورزش و جوانان و 10 میلیارد تومان نیز از بودجه استانی تامین خواهد شد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی