کد خبر : 3527

رفیعی در تشریح نشست فراکسیون محیط زیست مجلس خبر داد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی وضعیت صید مخرب ترال در بنادر جنوبی کشور در نشست امروز این فراکسیون با حضور رئیس شیلات خبر داد و گفت: طی دو هفته آینده هم نشستی را برای بررسی این موضوع برگزار خواهیم کرد.


سمیه رفیعی ، در تشریح نشست امروز ( سه شنبه، 27 خردادماه )  فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی که با حضور خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات و جمعی از اعضای فراکسیون و کارشناسان برگزار شد، گفت: این نشست بنا به درخواست اعضای فراکسیون به منظور وضعیت صید در بنادر جنوبی کشور به ویژه چابهار و نحوه صیادی ترال‌ها که در حال حاضر هم در فصل صید قرار داریم برگزار شد و محسن علیزاده نماینده مردم سپیدار و بیضا، سعیدی نماینده مردم چابهار، ایزدخواه و رضاخواه نمایندگان تهران، زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه و همچنین شریفیان نماینده تهران در آن حضور داشتند.

رئیس فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه فعالیت صیادی‌ها محیط زیست و معیشت پایدار منطقه را از بین می‌برد، افزود: از سازمان شیلات بابت نظارت‌ها تشکر می‌کنیم اما این نظارت‌ها کافی نیست و به طور قطع اگر محیط زیست و بستر دریا از بین برود در سال‌های نه چندان هیچ گونه ماهی برای تامین معیشت پایدار مردم وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: این موضوع از تمامی ابعادها قابل بررسی است بنابراین باید هر چه سریع‌تر نشست نظارتی تخصصی برگزار می شد؛ نشست امروز نشست خوبی بود اما باید تداوم یابد زیرا در این نشست طرح موضوع و مشکل شد و نمایندگان سوال‌هایی را مطرح کردند که به برخی از آنها پاسخ داده شد و به برخی هم پاسخ داده نشد بنابراین قرار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشی ما در فراکسیون محیط زیست این است که در ارتباط با هر کدام از موارد مربوط به محیط زیست که قرار است در محیط زیست بررسی شود از متخصصان، پژوهشگران و کارشناسان امر علاوه بر نهادهای حاکمیتی دعوت به عمل آوریم و پرداختن به موضوعات هم باید فنی بوده نه اینکه یک مطالبه گری بدون پشتوانه علمی باشد و این مسیر را ادامه خواهیم داد تا بهترین راه حل را برای رفع مشکلات کشور بیابیم.

وی ادامه داد: سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان در مورد تامین و پایش ظرفیت زیستی، واگذاری ترال‌ها، نحو صید و چگونگی صدور مجوزها برای صید و صیادی و برنامه سازمان برای رفع مشکلات و همچنین نظارت سازمان شیلات بر وضعیت صید و صیادی بود که به بخشی از آنها پاسخ داده نشد و قرار شد دو هفته آینده هم نشستی برگزار شود.

رفیعی از مسئولان سازمان شیلات و وزارت جهاد کشاورزی تشکر کرد که پای صحبت‌های نمایندگان نشستند و گفت: این نشست ها باید تداوم یابد تا بتوان به نتایج خوبی دست یافت./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی